Відвідайте Лису гору та затоплену церкву в Ржищеві

today 04.09.2021 query_builder 18:58 remove_red_eye 747 bookmarks Новини

Ось і вихідні. Вже не спекотно, тож варто запланувати на вихідні поїздку мальовничими куточками Київщини. Пропонуємо вам відкрити для себе туристичні локації Ржищева.

Перша зупинка – оглядовий майданчик Урочище Липки. Залишки маєтку Довгоруких-Фадєєвих. На вас чекають дуже гарні краєвиди на всю ширину водойми Канівського водосховища, острови. Кручі складаються з блакитної глини, яка відома лікувальними властивостями. Також з Ржищівських Липок ви зможете побачити Іван-гору, інформує преслужба Київської ОДА.

Далі слід відвідати Сквер трипільської культури. Головний символ скверу – трипільський знак бінокулярної форми. Його було знайдено під час археологічних розкопок поселень Трипільської культури (VI – перша половина ІІІ тис. до н.е.). Ця посудина характерна виключно для культури Трипілля і якнайповніше розкриває перед нами той древній світ з його нестандартним мисленням, оригінальним розумінням добра і зла, мети існування людини на Землі. А ще там розміщені скульптури: «На крилах вічності або Куб кохання», «Камінь Мамая», «Трипільська Тріада», «Праматір всього сущого», «Богиня світанку або Еос», «Дана – богиня води».

Обов’язково треба відвідати Ржищівський археолого-краєзнавчий музей — сучасна пам’ятка з надзвичайними артефактами в експозиції музею, що були знайдені на території міста археологами під час розкопок.

З Центрального пляжу міста, що знаходиться в 900 метрах від музею, можна взяти катер до затопленої Спасо-Преображенської церкви.

Також слід відвідати Лису гору – це піщана гора посеред води. Збиратись на неї непросто, проте краєвид того вартий.

Іван-гора – це залишки стародавнього руського міста. Городище Іван гора датується кінцем 11-13 ст. Згадується в Іпатіївському літописі під 1151 як фортеця, збірний пункт князів, які брали участь під керівництвом Ізяслава Мстиславича у боротьбі з Юрієм Долгоруким. Із гори висотою 170 метрів відкривається панорамний краєвид на околиці міста.

А ще є у Ржищеві Червоний міст. Його назва пов’язана з йменням Червоного кутка у Ржищеві (нині вулиця Панорамна), неподалік від котрого розташувався міст. За переказами, на цьому кутку жили «красні», тобто дуже гарні дівчата.

87 запитів за 0,172