Викрадали людей, щоб продати їх житло

today 29.01.2021 query_builder 16:30 remove_red_eye 1203 bookmarks Новини

На території Київщини та столиці діяла банда у складі 11 осіб, які вчиняли тяжкі та особливо тяжкі злочини. Правопорушники підроблювали документи та на їх підставі продавали помешкання громадян. Зловмисники обирали квартири, власники яких померли, або вели антисоціальний спосіб життя, інформує Поліція Київської області.

Торік у червні оперативники управління стратегічних розслідувань у Київській області, слідчі поліції області встановили організатора та членів злочинного угруповання.

Очолювала банду 37-річна жінка, мати п’ятьох дітей. Члени організації обирали квартири, які не перебувають на обліках в держаних реєстрах, а їх власники померли або ведуть антисоціальний спосіб життя. При цьому зловмисники застосовували фізичне насильство до господарів житла та проти їхньої волі вивозили до іншого місця, де утримували, поки ті не продадуть квартиру.

Правопорушники виготовляли правовстановлюючі документи на нерухомість, зокрема залучали «свою» людину з підробленим паспортом, яка виступала у ролі власника. Вони підроблювали різноманітні довідки, необхідні для подальшого продажу. Маючи повний комплект документів, виставляли нерухомість на продаж. Кошти від продажу покупці передавали «власникові», а той - організаторці злочинної групи, яка розподіляла їх між усіма учасниками.

Зловмисниками завдано жителям Київщини матеріальних збитків на суму понад 10 млн. грн. Правоохоронцями встановлено шість фактів незаконного заволодіння квартирами.

Затримали підозрюваних під час спроби вивезення людей з однієї з квартир.

Нині вони обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

Їм загрожує покарання – ув’язнення до дванадцяти років із конфіскацією майна.

92 запитів за 0,247