Вимирання загрожує мільйону видів рослин і тварин

today 07.05.2019 query_builder 18:41 remove_red_eye 314 bookmarks Новини

Нині стан природи є найгіршим за всю історію людства. Вимирання загрожує близько мільйону видів рослин та тварин – про це йдеться в першому звіті Організації об’єднаних націй з біологічного різноманіття, який був оприлюднений 6 травня.

За оцінками експертів, на Землі існують до восьми мільйонів видів. Але у звіті стверджується, що вони зникають в десятки, а іноді сотні разів швидше, ніж у минулому, і причиною такого прискорення є діяльність людей. Понад півмільйона наземних видів "мають недостатнє природне середовище для тривалого виживання". Якщо це середовище не буде відновлене, то ці види вимруть упродовж найближчих 10-15 років. Ситуація в океанах не є кращою.

У звіті перелічені п'ять способів, які сприяють знищенню біологічного різноманіття. По-перше, люди перетворюють ліси та луки на сільськогосподарські угіддя та населені пункти; по-друге, надмірно виловлюють рибу в океані; по-третє, спричиняють кліматичні зміни спалюванням викопного палива; по-четверте, забруднюють землю та воду; по-п'яте, дозволяють інвазійним видам рослин та тварин витісняти аборигенні.

Науковці світу зібралися в Парижі, щоб представити звіт ООН з біологічного різноманіття, який має близько 1800 сторінок. Висновки звіту мають бути схвалені представниками 109 країн, повідомляє агентство AP.

92 запитів за 0,258