Він створює унікальні в світі скульптури із… автодеталей

today 29.11.2020 query_builder 18:18 remove_red_eye 1788 bookmarks Вікенд, Новини

Диво-скульптури із деталей киянина Дмитра Шиянова знають не лише в Україні, а й далеко за океаном. Вони прикрашають бучанський та київський парки, вишнівську СТО, добре прижилися в Каліфорнії. Він створює свої металеві шедеври в стилі Smeampunk. Виявляється, 28-річний митець за освітою - професійний скульптор.

Спочатку навчався в Республіканській художній школі ім. Шевченка, потім - у ювелірному ліцеї та на архітектурному факультеті КІСІ. Шукаючи своє "місце під сонцем", але не бажаючи працювати на когось, відкрив власну майстерню на Волинській у Києві. Оскільки душа прагнула не просто роботи, а праці творчої. "Автодетальною" скульптурою Дмитро займається вже три роки. Спочатку - на рівні хобі, були мініскульптури із цвяхів та болтів. Поступово ідея захопила, до своєї творчої роботи почав ставитися більш серйозно. Та ще й друга - Євгена Сопка - залучив, фактично з нуля всьому навчивши.

Нині це вже і не майстерня, а "Hisoshi Art Studio", в активі якої - декілька сотень створених високохудожніх робіт, 150 захоплених постійних клієнтів та 8 престижних нагород.

- Це, так би мовити, "скульптура навпаки", - розмірковує Дмитро. - Бо якщо працюєш із деревом, каменем чи глиною, то, створюючи образ, ти відсікаєш зайве. А тут навпаки - додаєш необхідне, щоб отримати бажане.

Наприклад, бажаєте мати унікальний настінний годинник, світильник чи вивіску, хочете, щоб у вашому інтер'єрі з'явилася візерунчата металева шафа або підставка під візитівки у вигляді автомобіля із автомобільних запчастин? Або маєте ідею, яку не знаєте, як втілити? Тоді вам до нас. А щодо скульптур… Щоб занадто не розхвалювати себе, скажу коротко: їх краще бачити особисто, причому не на фото (хоча у нас своє портфоліо), а вживу.

Де ж саме? Крім вишнівського СТО на Київщині, роботи із арт-студії пана Дмитра можна побачити в Центральному парку Бучі, у Дарниці на "Даринку", в Дніпрі і навіть в Америці (в Каліфорнії отримали "прописку" 19 виробів Дмитра Шиянова). Причому прикрашають вони як будівлі та приміщення комерційних фірм, так і є окрасою приватних колекцій. Але саме у Вишневому їх зібрання найбільше!

- У пошуках непотрібних запчастин ми почали об'їжджати навколишні автомайстерні, - пригадує Дмитро. - Заїхали у Вишневе, познайомилися із директором Віталієм Анатолійовичем. І з'ясувалося, що можемо бути корисними один одному. Тому й не дивно, що за три роки співпраці саме тут, на під'їзді, подвір'ї та всіх трьох поверхах адміністративного корпусу СТО, представлено найбільше моїх робіт. Зокрема і найбільш масштабний проєкт - "Козаки". Ця скульптура має 9 метрів у довжину і три з половиною у висоту. Над її виготовленням ми працювали півроку.

Роботи Дмитра Шиянова на сьогоднішній день є дійсно унікальними. Хоча в такому стилі працюють й деякі інші митці (австралієць Джеймс Корбетт, чех Томас Вітановський, британець Птолемей Елрінгтон, француз Едуард Мартінет, швейцарець Том Самуї), але стилістика робіт наших майстрів є їх авторською візитівкою, яка не зустрічається більше ні в кого.

Повну версію інтерв'ю з митцем читайте в журналі "Корисний формат. Нове передмістя".

Радислав Кокодзей, кореспондент журналу,

фото автора

92 запитів за 0,260