Виробники продуктів харчування заявили про можливе зупинення виробництв через ціни на газ

today 06.01.2022 query_builder 10:39 remove_red_eye 862 bookmarks Новини

Бізнесмени назвали непідйомною ціну 60 грн за кубометр газу в січні. При цьому частка енергоносіїв у собівартості сягне 28%.

Декілька компаній, які займаються птахівництвом в Україні, звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра агрополітики Романа Лещенка з проханням втрутитися в ціни на газ для підприємств. Про це йдеться у листі чиновникам на сайті асоціації "Союз птахівників України", інформує «Фокус».

Виробники наголошують, що ціни на січень у розмірі до 60 гривень за кубометр газу є непідйомними та загрожують такому бізнесу. Підприємці заявляють, що газ є дуже важливим на виробництвах і нагадують, що у грудні порівняно з вереснем ціна газу за кубометр зросла на понад 10 гривень. Це, своєю чергою, позначилося на собівартості продукції.

"Ще в першому кварталі 2020 року частка енергоносіїв у собівартості кілограму продукції птахівництва становила 1,6 грн, у першому кварталі зросла до 2,11 грн, у листопаді становила вже близько 4 грн, а у грудні злетіла до 6,4 грн", — заявили у Спілці птахівників України.

Зазначається, що за ціни 60 гривень за кубометр газу частка енергоносіїв у собівартості кілограма продукції птахівництва становитиме 14 гривень, а це - понад 28% загальної собівартості. Підприємці наголошують, що у такому разі доведеться зупиняти виробництво, що призведе до загибелі птахів від замерзання та масового звільнення працівників.

Великі українські молочні заводи також попередили про можливе зупинення виробництва через ціни на газ.

Зокрема, як інформує ukraine-inform.com та dtp.kiev.ua, 24 грудня минулого року генеральний директор ТДВ «Яготинський маслозавод» С. Косяченко повідомив, що підприємство поступово зменшує виробництво продукції, аж до повної зупинки підприємства, бо «вартість газу сьогодні більше ніж в 10 разів вище минулорічного показника».

Нещодавно про можливу зупинку виробництва через ціни на газ заявили багато підприємств, зокрема кондитерські компанії з асоціації "Укркондпром", включаючи Roshen.

92 запитів за 0,177