Вітамін D має важливе значення в боротьбі з коронавірусом

today 15.05.2020 query_builder 08:18 remove_red_eye 110 bookmarks Новини

Науковці виявили зв'язок між рівнем вітаміну D в організмі та смертністю від коронавірусу COVID-19. Вони проаналізували всі європейські дослідження дорослого населення з 1999 року, в яких вимірювали вітамін D, і порівняли його рівень і смертність від коронавірусу, пише medicalxpress.

Виявилося, що вітамін D може підтримувати імунітет через ряд імунних шляхів, які беруть участь в боротьбі з коронавірусом SARS-COV2.

У країнах з нижчою широтою спостерігається високий рівень дефіциту вітаміну D. У цих країнах також виникли найвищі показники захворюваності й смертності в Європі.

А у північних країнах, зокрема, Норвегії, Фінляндії та Швеції рівень вітаміну D вище, хоча вплив сонячного світла менший, бо жителі цих країн частіше вживають харчові добавки та збагачені цим вітаміном харчові продукти.

Це одна із причин того, що у скандинавських країнах рівень захворюваності COVID-19 і смертність нижча. Кореляція між низьким рівнем вітаміну D і смертністю від коронавірусу є статистично значущою.

У людей вітамін D виробляється під дією сонця. Також багато продуктів харчування мають високий вміст цього вітаміну, зокрема: жирна риба, лосось, сардини; апельсиновий сік; злаки; червоне м'ясо; жовток; твердий сир; тофу.

Ілюстрація із відкртих джерел

92 запитів за 0,237