Вивозили небезпечні відходи з лікарень на полігон під Києвом

today 01.05.2020 query_builder 09:52 remove_red_eye 127 bookmarks Новини

Фото СБУ з сайта "Главком"

Служба безпеки України задокументувала протиправну діяльність комерційної структури, яка порушувала санітарні правила і норми утилізації небезпечних відходів з інфекційних лікарень Київщини, що могло спричинити поширення Covid-19.

Про це повідомляє пресцентр СБУ, інформує glavcom.

Компанія, що спеціалізується на утилізації небезпечних використаних матеріалів по всій Україні, зокрема медичних та біологічних, після запровадження карантинних заходів уклала з опорними лікарнями Києва для прийому хворих на Covid-19 додаткові договори на утилізацію заражених медичних відходів. Співробітники СБУ встановили, що понад чотирьох тонн небезпечних медичних відходів, а це шприци, медичні маски, халати та інші відходи з медичних закладів, де госпіталізовані хворі на коронавірус, працівники фірми вивозили на сміттєві звалища та полігони для твердих побутових відходів замість фактичної утилізації їх на ліцензійних виробничих потужностях.

Оперативники спецслужби задокументували кілька фактів незаконного вивозу використаних матеріалів на сміттєзвалища. Зокрема, вивезення понад 4 тонн небезпечних медичних відходів з інфекційних лікарень на один з полігонів у Київській області.

Правоохоронці провели обшуки в офісних приміщеннях та за місцем проживання фігурантів, у ході яких вилучено документальні матеріали, які підтверджують протиправну діяльність, засоби зв’язку та комп’ютерну техніку. Слідство триває.

Після проведення необхідних експертиз планується оголошення підозр фігурантам провадження за ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) та ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Готується звернення до Міністерства енергетики та захисту довкілля України для скасування цій компанії ліцензії на право здійснення діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.

92 запитів за 0,234