Вони наближали Перемогу. Спогади ветерана

today 09.05.2021 query_builder 12:42 remove_red_eye 186 bookmarks Новини

Сьогодні ми відзначаємо 76-у річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Ми вшановуємо пам’ять тих, завдяки кому це стало можливим. Пам’ять тих, хто самовіддано рятував рідну землю і здобув перемогу над окупантами. Їх залишилося дуже мало, всі вони – люди поважного віку, які перенесли на собі всі тяготи війни.

Житель Дмитрівської громади, який мешкає у селі Шпитьки - Медведєв Андрій Кузьмович – уродженець Оренбурзької області, ветеран, інвалід І групи, 1927 року народження.

До лав Радянської армії пішов добровольцем в 1944 році. Стрілецький полк, в якому він ніс військову службу в 1945 році впевнено просувався з міста до міста, наближаючись до румунського кордону. Йдеться на Фейсбук сторінці Дмитрівської сільської ради.

«Протягом трьох років ми забезпечували охорону мирного населення, охороняли лікарні, аптеки, склади та інші заклади, а в 1947 році мене перевели до Києва для здійснення охорони державних об’єктів. У 1951 році у військовому званні лейтенанта я демобілізувався», - ділиться повоєнними спогадами учасник бойових дій.

Груди ветерана прикрашають бойові нагороди, якими Андрій Кузьмович був відзначений за хоробрість, стійкість і мужність:

- Орден «Великої Вітчизняної війни» I-го ступеня;

- Орден «За мужність»;

- Медаль Жукова;

- Медаль «Захисника Вітчизни»;

- Медаль «За перемогу над Німеччиною у Другій світовій війні 1941 -1945 рр.» та ін.

Військова довідка:

З 1944 - 1945 рр. – 281 стрілковий полк;

З 1945 – 1947 рр. – 128 стрілковий полк;

З 1947 – 1948 рр. – 141 стрілковий полк.

Уже після війни, в Києві, Андрій Медведєв познайомився з Бортніковою Надією Дмитрівною, одружився. Разом із дружиною переїхали до села Шпитьки.

Фронтовик працював бригадиром будівельної бригади в радгоспі «Шпитьківський», має 52 роки робочого стажу. Сім’я отримала квартиру в селі, там народили та виховали трьох дітей–сина Володимира та дочок Віру і Валентину. Діждалися онуків і правнуків.

Тривалий час займав посаду секретаря комітету Ветеранів війни та інвалідів при Шпитьківській сільській раді.

Дякуємо нашому ветерану та всім тим, хто у роки Другої світової війни виборював дорогоцінну свободу, проявляючи при цьому відвагу, рішучість та силу духу.

Сьогодні ті воїни є прикладом для наслідування, бо як ніколи актуальними є поняття патріотизму, військової доблесті та відваги.

Ми завжди будемо пам’ятати гіркий присмак дорогої ціни, яку наш народ заплатив за перемогу над нацизмом. Тож нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро!

Зі святом, шановний Андрій Кузьмович, зі святом дорогі ветерани!

92 запитів за 0,274