Вся реклама віднині має бути лише українською

today 15.01.2020 query_builder 09:41 remove_red_eye 227 bookmarks Новини

В Україні з 16 січня цього року вся реклама на телебаченні, радіо та в друкованих виданнях має бути виключно українською мовою.

Про це повідомив Детектор Медіа з посиланням на Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення.

Бо саме завтра набувають чинності норми статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якою регламентується використання державної мови у сфері реклами.

До речі, цим законом також внесені зміни до Кодексу України про адмінправопорушення. Віднині за порушення вимог закону щодо реклами будуть накладатися штрафи від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або оголошуватися попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Але законом передбачені виключення для медіа, які ведуть мовлення або видаються офіційними мовами Європейського Союзу. «Телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу. У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації», – йдеться в повідомленні.

Як всі ми пам’ятаємо, Верховна Рада України 25 квітня ухвалила законопроєкт «Про функціонування української мови як державної». Закон підтримали 278 нардепів. Він набув чинності ще 16 липня.

Згідно з цим документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська, її статус як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації. Цей закон також регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя по всій території України.

92 запитів за 0,291