Як Франція обмежила права невакцинованих

today 09.08.2021 query_builder 16:14 remove_red_eye 310 bookmarks Новини

Сьогодні у Франції набрало чинності розширене використання "санітарних перепусток". Тепер QR-код вимагатимуть для відвідування торговельних центрів і великих магазинів, барів і ресторанів, лікування в лікарнях (за винятком термінової медичної допомоги) та користування міжміським громадським транспортом. Ці обмеження діятимуть до 15 листопада, й вони вже викликали масові протести, інформує «Європейська правда».

Однак багатотисячним протестам антивакцинаторів не вдалося вплинути на плани влади. Адже Конституційна рада Франції заявила, що такі обмеження не суперечать основному закону.

Нагадаємо, вісім днів уряд спеціальним декретом зробив "санітарний сертифікат" обов'язковим як пропуск у місця культури, відпочинку, дозвілля і розваг.

Декрет, опублікований 20 липня в офіційному друкованому органі уряду Journal officiel, формалізує нові правила і уточнює список установ, місць і заходів, де відтепер вони діятимуть.

"Санітарний сертифікат" (або перепустка) має містити інформацію або про повну вакцинацію проти коронавірусу, або про свіжий негативний тест, або про перенесене захворювання.

Ця перепустка в місця проведення культурного та іншого дозвілля з 21 липня обов'язкова у Франції для осіб від 18 років.

Для 12-17-річних діє відстрочка: у підлітків "санперепустку" почнуть вимагати після 30 серпня, бо право на щеплення французи цього віку отримали лише з середини червня.

Розпорядження визначає найширший список місць проведення культурного, спортивного та іншого дозвілля, куди громадян з 21 липня пускатимуть тільки за "санітарними перепустками".

Головна умова – кількість відвідувачів або учасників заходу: 50 осіб і більше.

У постанові уряду йдеться про установи та місця, призначені для "культурних, ігрових, спортивних або святкових" заходів.

Санперепустку повинні тепер вимагати в кіно і театрах, концертних, танцювальних та гральних залах, у конференц-залах, в спортзалах, спортивних спорудах і на стадіонах. У списку місць і об'єктів – музеї та бібліотеки, виставкові зали, салони і ярмарки.

Варто відзначити, що "система перепусток" вводиться й на всіх заходах, що проходять у "громадських місцях". У разі кількості учасників від 50 осіб пред'явлення санітарного сертифіката є обов'язковим.

Без санперепустки не можна буде вирушити в подорож на круїзному лайнері або помилуватися зсередини яким-небудь собором (сертифікат для входу в культові будівлі не буде потрібний тільки для присутності на релігійних церемоніях і службах).

Але і ці норми виявилися недостатньо жорсткими.

З 9 серпня QR-код вимагатимуть для відвідування торговельних центрів і великих магазинів, барів і ресторанів, лікування в лікарнях (за винятком термінової медичної допомоги) та користування міжміським громадським транспортом.

Закон вводить покарання за відсутність перевірки санперепусток у клієнтів, пасажирів і відвідувачів, а також робить де-факто обов'язковою наявність сертифікатів у працівників цих сфер.

Також обов'язкова вакцинація для медиків, для всіх співробітників лікарень, клінік, будинків для людей похилого віку, установ для людей з інвалідністю та всіх тих, хто працює з уразливими категоріями людей, в тому числі на дому.

Для них встановлено вимогу до 15 вересня пройти першу вакцинацію, а до 15 жовтня – завершити її. В іншому випадку медики і санітарні працівники будуть відправлені в неоплачувану відпустку до кінця дії обмежень.

Нові заходи, на думку влади, мають дозволити уникнути оголошення нових локдаунів і комендантської години.

А ось носіння масок стає необов'язковим у місцях колективного проведення дозвілля, що потрапляють під пропускну систему. Це положення нового декрету 20 липня особливо відзначив французький міністр охорони здоров'я Олів'є Веран.

Хоча він додав, що маски можуть знову стати обов'язковими за рішенням місцевої влади (префектів департаментів) або організаторів заходів – якщо цього вимагатиме епідемічна ситуація на місцях.

До кінця серпня не менше 50 млн французів (85% від дорослого населення країни) повинні отримати як мінімум першу дозу вакцини.

А на 11 серпня призначено чергове засідання Ради безпеки, яке відбудеться в форматі відеоконференції. На ньому обговорюватимуть питання про введення третьої (бустерної) дози вакцини найуразливішим категоріям населення.

Такі заходи особливо важливі напередодні четвертої хвилі епідемії, про швидке наближення якої вже попереджають в уряді.

У Франції шукають можливості для прискорення темпів вакцинації, а запровадження "санітарних сертифікатів" має стати додатковим стимулом для французів поповнити відсоток вакцинованих.

Для тих, хто відмовився пройти вакцинацію і, відповідно, не має сертифіката, виходом є відвідування масових заходів за ПЛР-тестами.

У відповідь на масові протести в уряді зробили невеликий крок назустріч антивакцинаторам, продовживши "термін придатності" ПЛР-тестів для нещеплених з 48 до 72 годин.

Це означає, що для нормального соціального життя противники вакцинації зобов'язані будуть проходити ПЛР-тест кожні три дні.

Фото із сайту «Європейська правда»

92 запитів за 0,279