Як голосувати правильно, щоб не зіпсувати бюлетень

today 23.10.2020 query_builder 18:46 remove_red_eye 450 bookmarks Новини

Місцеві вибори 25 жовтня стануть для мешканців новоутворених громад певним випробуванням, адже, прийшовши на виборчу дільницю, громадяни отримають аж чотири різних бюлетеня. Цього дня ми обиратимемо сільського (міського або селищного) голову, а також депутатів до місцевої, районної та обласної рад. Тому слід бути дуже уважним, щоб правильно заповнити бюлетень і його визнали дійсним. А підводного каміння вистачає - й будь-яка помилка призведе до того, що члени комісії визнають ваше волевиявлення недійсним.

Ще у липні Верховна Рада затвердила нову форму бюлетеня для голосування за депутатів, яких ми обираємо за відкритими партійними списками. Варто наголосити, що виборці Білогородської ОТГ, до складу якої входить і Святопетрівське, обиратимуть депутатів, яких висунули партії. Тож як виглядатиме бюлетень для обрання депутатів? Він умовно буде поділений на дві частини. Ліворуч - назва партії та першого номера у єдиному місцевому, районному чи обласному списку цієї політсили; посередині дві клітинки, в одній з яких треба поставити, якщо ви хочете проголосувати за цю партію, якусь позначку (плюс або галочку), а в сусідній із нею клітинці - трафаретом або прописом вписати цифри - порядковий номер кандидата, якого ви підтримуєте; праворуч буде розташовано перелік кандидатів від цієї партії із номерами. Що важливо, ви можете проголосувати лише за кандидата від тієї партії, за яку віддали свій голос. І ще - обрати можна лише одну політсилу.

Якщо окремий кандидат набере достатню кількість голосів, це дозволить йому піднятись у виборчому списку своєї партії.

Можливий варіант, коли виборець проголосує за партію і вирішить не голосувати за окремого кандидата. Такий бюлетень буде дійсним і його зарахують як підтримку партії.

Усім виборцям надається лише одне право на помилку. Якщо ви 25 жовтня неправильно заповнили бюлетень, то негайно зверніться із письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав бюлетень, із проханням видати інший в обмін на неправильно заповнений.

92 запитів за 0,236