Як очистити овочі та фрукти від хімікатів

today 30.06.2021 query_builder 10:21 remove_red_eye 58 bookmarks Новини

Фрукти і овочі обов’язково повинні бути присутніми в нашому раціоні, але не слід забувати про те, що перед вживанням їх необхідно помити і очистити від можливих хімікатів, бруду і воску. Як це зробити правильно? Про це повідомляє CommentsUA, пише agronews.ua.

Не секрет, що у процесі вирощування, упаковки та перевезення на багатьох фруктах і овочах накопичуються хімікати і небезпечні бактерії. Іноді люди, щоб убезпечити своє здоров’я, миють продукти звичайним милом. Цього робити не можна, бо залишки засобу можуть проникнути всередину продукту і викликати розлад шлунково-кишкового тракту. А гаряча вода може сприяти в’яненню овочів або початку термопроцесу.

Насамперед перед приготуванням або вживанням будь-яких продуктів треба помити руки теплою водою з милом, щоб змити з них мікроби. Після цього овочі і фрукти можна замочити в невеликій мисці, покривши їх на дві третини холодною водою. Туди слід додати харчову соду (із розрахунку 1 ч. л. на кожні 2 склянки води).

Покрутіть фрукти чи овочі у воді, щоб все рівномірно розподілилося. Залиште так на 15 хвилин. Потім прополощіть овочі та фрукти у воді кілька разів, переконавшись, що всі сторони очищені. Дістаньте продукти з води, дайте їм висохнути. Вони готові до вживання.

Для таких продуктів як дині, яблука, морква або картопля, щоб очистити поверхню, використовуйте щітку для овочів з м’якою щетиною.

Фото із сайту agronews.ua

92 запитів за 0,206