Як правильно вибрати свіжу рибу?

today 04.07.2021 query_builder 07:18 remove_red_eye 247 bookmarks Новини

Риба займає важливе місце серед продуктів харчування тваринного походження. Рибні страви — джерело легкого й корисного білка, цінних вітамінів, мікроелементів, жирів. До того ж, вона є одним із способів попередження ракових захворювань.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя, середній загальносвітовий показник споживання риби і рибопродуктів становить близько 22 кг/рік на особу. У країнах із більш високим рівнем економіки він значно вищий: у Південній Кореї – 78 кг, Норвегії – 66 кг, Португалії – 62 кг, Японії – 58 кг, інформує Київський Рибоохоронний Патруль.

В Україні цей показник на рівні 15 кг на особу в рік, при рекомендаційній нормі МОЗ у 20 кг.

Щоб споживання рибопродуктів приносило користь необхідно вміти вибирати свіжу рибу. При покупці понюхайте рибу. Це один із найнадійніших способів правильно вибрати свіжу та безпечну для споживання рибу. Свіжа річкова риба злегка пахне річкою, а морська – морем. Якщо у риби яскраво виражений запах або взагалі від неї не зовсім приємно пахне, то риба не свіжа, в жодному разі не купуйте її.

Зверніть увагу на зябра. Вони мають бути яскраво-рожевого або яскраво-червоного кольору. Живіт і спинка — в міру м`які, спинка трохи твердіша. Якщо риба стара, то спина у неї буде твердою, а на животі залишатимуться ямки від пальців;

Луска має бути вологою, без пошкоджень, мати природний блиск і колір, не здаватися блідою.

На тушці не повинно бути множинних кривавих плям, а хвіст - бути сухим або погнутим.

Очі у свіжої риби мають бути не каламутні, а з чорною зіницею, прозорі та блискучі.

Плавники мають бути в акуратному стані, а якщо вони пошкоджені і злипаються - це може свідчити про те, що рибу неправильно зберігали.

«Пам’ятайте, сьогодні безліч способів обдурити покупця. Намагаються штучно освіжити явно прострочений рибний товар, підфарбовують, змінюють дату виготовлення на ціннику, в гонитві за миттєвим прибутком видають за інший вид. Тому не варто вірити різним акціям на рибний продукт, вам, скоріш за все, хочуть продати неякісний товар», - радить начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Фото - Київський Рибоохоронний Патруль

92 запитів за 0,260