Як уникнути масштабних лісових пожеж у поминальні дні в Чорнобильській зоні (рятувальники застерігають)

today 07.05.2021 query_builder 08:52 remove_red_eye 341 bookmarks Новини

Щороку в Чорнобильській зоні пожежонебезпечний період припадає саме на поминальні дні. Починається масовий заїзд громадян в Зону відчуження, виникають пожежі на кладовищах та на подвір’ях відселених сіл. Адже спочатку люди приводять до ладу могили рідних, спалюють сміття та залишають в траві лампадки. Після чого провідують власні залишені будинки, а деякі ще й встигають посмажити шашлики. А коли ввечері залишають Зону, мало хто цікавиться тим, що на пожежу вже мчать рятувальні автомобілі.

Причина всіх пожеж однакова – людська недбалість, застерігає ГУ ДСНС України у Київській області.

Нагадаємо, відповідно до наказу Державного агентства України з управління зоною відчуження, дні з 1 по 9 травня визначено, як поминальні.

Люди, що направляються в зону, аби вшанувати своїх рідних і близьких повинні чітко усвідомлювати, що розпалене в лісі багаття чи викинутий не загашений недопалок можуть стати причиною пожежі. Саме тому, ГУ ДСНС України у Київській області ініційовано проведення комплексу спільних з Національною поліцією, підприємствами сфери управління ДАЗВ, лісниками Північної Пущі заходів щодо захисту Зони від вогню.

Уся територія розподілена на сектори, в кожному з яких відбувається патрулювання спільних мобільних груп. У разі виявлення порушень пожежної безпеки громадянами, будуть вживатися відповідні заходи реагування. Звісно, на кожному кладовищі та біля кожного відвідувача Зони рятувальника не поставиш. Але мобільні групи будуть оснащені ранцевими вогнегасники, що дозволить загасити загоряння на початковому рівні. Адже досвід минулих років показує, що невеличкі багаття, на яких спалюють сміття на кладовищі та залишені лампадки призводять до масштабних лісових пожеж.

Фото - ГУ ДСНС України у Київській області

92 запитів за 0,298