Як врятуватися від коронавірусу?

today 29.02.2020 query_builder 16:33 remove_red_eye 192 bookmarks Новини

З грудня минулого року жертвами коронавірусу в провінції Хубей стали 2,727 тисяч осіб, захворіли 66,337 тисяч. Станом на вечір 28 лютого, 28,9 тисяч чоловік вилікувались й виписалися із лікарень. Хвороба стрімко крокує світом.

Всесвітня організація охорони здоров’я ретельно вивчає ситуацію з новим коронавірусом та оновлює рекомендації для населення у різних регіонах.

Найпоширеніші симптоми COVID-19 – лихоманка, втома та сухий кашель. У деяких пацієнтів можуть виникати болі, закладеність носа, нежить, біль у горлі або діарея. Ці симптоми, як правило, легкі і починаються поступово. Деякі люди заражаються, але не почуваються зле, будь-які симптоми відсутні.

ВООЗ зазначає, що більшість людей (близько 80%) одужують, не потребуючи спеціального лікування.

Але приблизно в кожної шостої людини, яка захворіла на COVID-19, виникають ускладнення. Найчастіше у людей похилого віку, з високим кров'яним тиском, проблемами з серцем або хворих на діабет.

Смертність від коронавірусу становить близько 2%. Люди з лихоманкою, кашлем та ускладненим диханням повинні негайно звернутися до лікаря.

Хвороба може поширюватися повітряно-крапельним шляхом, від хворої людини до здорової через невеликі крапельки з носа чи рота, коли людина з COVID-19 кашляє або чхає. Ці виділення попадають на предмети та поверхні навколо людини. Інші люди можуть підхопити вірус, торкаючись спочатку цих предметів чи поверхонь, а потім своїх очей, носа чи рота. Нині важливо триматися на відстані більше 1 метра від людини з ознаками захворювання.

Зауважимо ще раз, більшість людей, які заражаються, одужують та мають легкий перебіг хвороби, але будьте обережні, адже можливі ускладнення. Слід подбати про своє здоров'я, дотримуючись таких досить простих правил:

• регулярно і ретельно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх із милом, адже така обробка вбиває віруси, які можуть бути на ваших руках;

• дотримуйтесь дистанції хоча б 1 метр (3 кроки) між собою та людиною, яка кашляє чи чхає;

• Не торкайтеся очей, носа та рота не обробленими спиртовмісним засобом або милом руками;

• під час чхання або кашлю слід закривати рот і ніс зігнутим ліктем або серветкою, яку негайно утилізуйте після використання;

• робота важливо, але здоров’я дорожче, тому залишайтеся вдома, якщо вам погано, зверніться за допомогою до лікаря;

• якщо у вас підвищилася температура, кашель і ускладнене дихання, терміново зверніться до лікаря, повідомте лікаря про будь-які останні поїздки або контакти з мандрівниками.

До речі, антибіотики не діють проти вірусів, ними можна лікувати тільки бактеріальні інфекції. Новий коронавірус належить до вірусів, тому для його профілактики і лікування не слід використовувати антибіотики.

І наостанок, не ефективні проти COVID-2019 і навіть можуть бути шкідливими такі дії: куріння, прийом традиційних рослинних засобів, носіння декількох масок одразу, самолікування.

92 запитів за 0,242