Як зменшується населення України?

today 28.01.2021 query_builder 18:36 remove_red_eye 104 bookmarks Новини

Нині на території України мешкає 38 мільйонів постійного населення, тобто враховуючи людей, що менше року поспіль знаходяться за кордоном, це без окупованих частини Донбасу та Криму.

У середньостроковому майбутньому ця кількість зменшиться до 29-30 мільйонів до 2050 року.

Про це заявила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Національної академії наук України Елла Лібанова в інтерв’ю LIGA.net.

«Якщо економіка України розвиватиметься нормально і рівень життя зрівняється хоча б з Польщею чи Словаччиною, по-перше, зменшиться міграційний відтік, по-друге, сюди також почнуть приїжджати люди з інших країн. Але я би не стала говорити, що це таке вже й велике благо, тому що еміграція – це проблема бізнесу, а імміграція – держави. Прибулі потребують певних гарантій щодо рівня життя та збереження своєї культури; не переконана я і в готовності українців тісно співіснувати з людьми іншої ментальності, іншого способу життя», - сказала Лібанова.

На її думку, донорами можуть стати бідніші країни або такі, де існує небезпека. Також потенційно можуть мігрувати до України, як більш демократичної країни, люди з Росії та Білорусі, якщо там продовжиться "закручування гайок".

Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень вважає, що нам слід терміново провести перепис населення, адже не даремно ООН радить проводити його не рідше разу на десять років. У нас після останнього перепису минуло вже майже двадцять років.

Щоб провести перепис населення України нині необхідно 5 млрд грн. Не така вже й велика сума для держави, але жоден уряд не ініціював цей захід. Елла Лібанова зауважила, що зараз є надія, що його проведуть у 2023 році.

92 запитів за 0,267