Як зміцнити імунітет восени?

today 01.10.2021 query_builder 07:52 remove_red_eye 272 bookmarks Здоров'я, Новини

Зміцнювати імунну систему важливо в осінню пору. Варто звернути увагу на три пункти: їжа, сон, фізична активність, повідомляє «Країна Здоров’я».

Слід вживати продукти, насичені мінералами, що захищають клітини, такими як цинк або селен. Вони повинні бути присутніми в раціоні восени і взимку, адже покращують здатність організму створювати опір вірусам.

Головне джерело цинку - це морепродукти, зокрема, устриці, червоне м'ясо, є він також у бобових культурах (нут, сочевиця та квасоля), горіхах. Селену найбільше в м'ясі та субпродуктах, а також молочній продукції. В організм тварин селен потрапляє з рослинного корму, тож і рослини містять селен, особливо капуста, цибуля та кукурудза.

Повноцінний і спокійний сон може мати вирішальне значення для зміцнення імунної системи. Згідно мексиканського дослідження, у тих, хто спить менше семи годин на день, ризик застудитися в три рази вище.

І наостанок про фізичну активність на свіжому повітрі. З патогенами в організмі борються так звані клітини-кілери. Ці клітини імунної системи можна активувати за допомогою досить легких фізичних навантажень на витривалість на свіжому повітрі. Дослідження показали, що 20 хвилин такого тренування буває досить, щоб придушити запалення в організмі.

Фото - «Країна Здоров’я»

92 запитів за 0,251