Як звірі зиму пережили?

today 07.03.2021 query_builder 12:09 remove_red_eye 194 bookmarks Новини

Звісно ж, непросто. Сніги. Морози. Травоїдні корови, коні, олені змушені були добувати їжу з-під снігу. Коні й олені здатні розгрібати сніг копитами, а ось корови й бики не можуть стояти на трьох ногах, а тому розгрібають сніг мордою, а це не дуже зручно. Лосі, з довгими ногами та раціоном з гіллячкового корму, почували себе досить комфортно, інформує Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Проаналізувавши чимало слідів копитних на заповідній території, науковці Чорнобильського заповідника дійшли висновку, що зимівля тварин минула задовільно: ні олені, ні, особливо, здичавілі корови з голоду не загинули.

Важливо, що фахівці не помітили і вкрай знесилених звірів. Так, інколи вони голодували, а кількість виділених екскрементів за добу була меншою, ніж зазвичай. Але не тільки пересічні громадяни, але й науковці часто допускають помилку, коли стверджують, що чисельність якогось виду обмежується екстремальними погодними умовами зимівлі чи нестачею в цей період корму.

Іноді подібні проблеми запрограмовані в екології виду. Саме для цього тварини накопичують на зиму запаси жиру, що дає змогу їм без особливих проблем пережити складну зиму. Це підтверджують і результати цьогорічної зимівлі звірів у заповіднику.

Жир є не тільки захистом від холоду, але й ефективним обігрівачем тіла, котрий здатний при розпаді виділяти багато тепла.

Влітку зайві кілограми диким тваринам зовсім не потрібні. Ті, хто вийшов із зимівлі з запасами жиру, весною харчуватимуться менше. Виснажені, дещо худі тварини, молодь і вагітні самиці після сніготанення будуть, навпаки, активно харчуватись, набирати вагу.

Після морозів візуально добре видно, що жирові запаси у оленів і здичавілої великої рогатої худоби зменшились. Трохи худеньким виглядає і молодняк, хоч дві мамки-корови ще на початку зими підгодовували телят молоком.

Та вже прийшла весна, теплішає, і копитні швидко відновлюють свою форму.

Фото Сергія Жили

92 запитів за 0,245