Яка доля чекає на районні ради?

today 15.02.2021 query_builder 17:59 remove_red_eye 213 bookmarks Новини

Це питання має бути вирішено на рівні держави. Одне з двох. Або держава передбачає механізм їх фінансування. Якщо ж визначать, що їхня діяльність недоцільна, доведеться ініціювати внесення відповідних змін до Конституції України та встановити перехідний період для їх ліквідації. Такі шляхи розв'язання проблеми сьогодні, 15 лютого, обговорювалися під час зустрічі голови Київської обласної ради Олександра Склярова з керівники семи райрад області. У нараді також взяли участь народні депутати України Костянтин Бондарєв та Олег Дунда. Так очільники райрад вирішили координувати свої дії та ініціювали створення відповідної координаційної ради при голові КОР.

Як повідомляє сайт Київської обласної ради, "ця ініціатива зумовлена невизначеним статусом, у якому опинилися районні ради. Як відомо, відповідно до реформи децентралізації, до Бюджетного кодексу були внесені зміни, згідно з якими райради фактично позбавлені механізмів фінансування. Водночас Конституцією України існування таких структур передбачено. Проте, вже до липня цього року районні ради мають завершити передачу майна на баланс об’єднаних територіальних громад. А до цього – звільнити своїх працівників та повністю розрахуватися з ними. Однак, більшість із районних радах нині отримує фінансування лише з прибутку комунальних підприємств та від надання адміністративних послуг, а цього недостатньо для підтримання життєдіяльності. Водночас на рівні районів залишається чимало невирішених питань щодо виконання спільних для різних ОТГ функцій. Скажімо, хто має фінансувати дитячі юнацько-спортивні школи чи архівні установи, які свого часу обслуговували весь район. Та й не все майно, що належить району, громади беруть собі на баланс. Тому, в невизначеному стані опинилися деякі музейні заклади, творчі колективи тощо".

Відтак на пленарне засідання Київської обласної ради буде винесено відповідне звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо нагальності врегулювання цього питання. Тож сподіваємося, що найближчим часом державні мужі таки визначать долю районних рад. Адже ця проблема є актуальною для всієї України.

Фото із сайту Київської обласної ради

92 запитів за 0,281