Які банки найнадійніші?

today 12.07.2019 query_builder 09:46 remove_red_eye 206 bookmarks Новини

Завдяки інструменту для перевірки надійності банків FinScore, із 76 нині працюючих банків України було визначено 13 найбільш надійних за підсумками роботи у першому кварталі цього року.

Про це пише YouControl, який і розробив інструмент для перевірки надійності банків, повідомляє «Економічна правда».

Тож, до переліку банківських установ, які отримали найвищий показник фінансової стійкості, увійшли: СЕБ Корпоративний Банк, ІНГ банк, Сітібанк, Правекс-банк, Ідея банк, Дойче банк ДБУ, Райффайзен банк, Приватбанк, Прокредит банк, Креді Агріколь банк, Піреус банк МКБ, ОТП банк, Укрсіббанк.

"Те, що банк фінансово стійкий, не завжди означає, що він має найбільші показники за активами (залученими коштами, розміщеними та використаними з метою отримання прибутку і підтримання ліквідності), кредитами та депозитами", - попередили у YouControl.

Для прикладу, СЕБ банк за рівнем ринкової потужності отримав оцінку С (градація йде від найвищого показника А до найнижчого D).

"Цей банк має лише по 0,1% активів, кредитів та депозитів у цілому в банківській системі. Однак це не завадило йому стабільно працювати та бути надійним", - зазначили в YouControl.

А ось Приватбанк очікувано має показник MarketScore – А.

"Він володіє 21% від всіх активів банківської системи, 9,6% кредитів та 23% депозитів. А загалом більше 3% за всіма цими показниками отримали, крім "Привату", лише Райффайзен Банк Аваль та Укрсиббанк", - зазначили експерти.

Загалом стан банківського ринку зараз оцінюється як задовільний.

"Рівень капіталізації банків, котрі пройшли системну кризу, значно підвищився. Банки за підсумками регулярного стрес-тестування і оцінки якості активів продовжують нарощувати захисний буфер на випадок майбутніх криз", - відмітили фахівці YouControl.

Вони також зазначили, що з 2018 року банківський сектор фіксує історичні рекорди з прибутковості.

"Цьому сприяє не лише жорстка монетарна політика НБУ і високі процентні ставки, а й більш зважена кредитна політика самих банків", - пояснили в YouControl.

92 запитів за 0,295