Які суспільно-політичні настрої киян

today 13.04.2020 query_builder 20:06 remove_red_eye 68 bookmarks Новини

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 4-7 квітня цього року серед мешканців Києва, продемонстрували, що 53% опитаних бачать реальною загрозу коронавірусу для себе та своєї сім’ї, а 40% – протилежної думки.

Крім того, 59% респондентів зазначили, що мали роботу до запровадження карантину, з них 21% продовжує працювати в звичному режимі після запровадження обмежень, 22% – працюють дистанційно, 13% – знаходяться у відпустці за власним бажанням, а 3% – втратили роботу.

Кияни – законослухняні громадяни - 92% підтримують запровадження вимоги обов’язкового носіння маски в громадських місцях, 71% – підтримують рішення міської влади Києва про закриття метро на час карантину (21% – проти), 65% – не заперечують щодо обмежень на відвідування парків, лісосмуг, прибережних зон на час карантину (31% – проти).

Дії міського голови Києва В. Кличка стосовно реагування на загрозу коронавірусу ефективними вважають 59% респондентів, 26% – протилежної думки. Щодо медичних закладів Києва – 35% вважають дії відомства ефективними, 29% – неефективними, 35% – не змогли відповісти.

Реакцію президента В. Зеленського на загрозу розповсюдження коронавірусу в Україні 47% опитаних вважають ефективною, 35% – дають протилежні оцінки. Стосовно Міністерства охорони здоров’я, то 38% вважають дії відомства ефективними, 42% – неефективними, 20% – не змогли відповісти. Дії Міністерства внутрішніх справ 38% вважають ефективними, 35% – неефективними, 27% – не змогли оцінити. Дії прем’єр-міністра Д. Шмигаля 28% оцінили як ефективні, 40% опитаних було важко відповісти на це питання, 32% сказали, що вони неефективні.

Діяльністю міського голови Києва Кличка задоволені 54%, не задоволені – 32%, не змогли відповісти – 14%. Роботою столичної міської ради задоволені лише 35%, не задоволені – стільки ж учасників опитування, не змогли оцінити – 28%.

Скоріше задоволені діяльністю президента В. Зеленського 43% опитаних, 44% – дали протилежні оцінки. Діяльністю прем’єр-міністра Д. Шмигаля задоволені – 21%, не задоволені – 37%. При цьому 43% поки не змогли дати оцінок його роботи. Діяльністю Верховної Ради України задоволені - 18%, не задоволені – 63%, не змогли оцінити – 19%.

Цікаво, що 46% вважають, що ситуація в Києві за часів мерства В. Кличка покращилася, 32% стверджують, що вона не змінилася. Лише 14% побачили погіршення за цей період.

Лідером серед кандидатів на посаду міського голови Києва є Віталій Кличко. Його за умови проведення виборів найближчим часом підтримали б 38,7% тих, хто визначився із вибором та має намір взяти участь у голосуванні. С. Притулу підтримали б 9,1% таких опитаних, С. Ткаченка – 8,8%, А. Пальчевського – 8,2%, О. Омельченка – 6,4%, О. Попова – 5,2%, Б. Березу – 4,4%. Рейтинги інших кандидатів – менше 4%. Не визначилися з вибором – близько чверті опитаних.

Лідером електоральних симпатій на виборах до міської ради є партія «Слуга народу». Її підтримують 22,3% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах, 18,6% таких опитаних проголосували б за партію «Європейська солідарність», 13,5% – за партію «УДАР», 9,4% – партію «Батьківщина», 7,2% – партію «Опозиційна платформа – За життя», 5,9% – партію «Голос», 3,8% – партію Шарія, 3,2% – партію «Сила і честь». Рейтинг інших політичних сил – менше 3%. Не визначилися із вибором близько чверті опитаних.

У опитуванні взяли участь мешканці Києва від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

92 запитів за 0,230