Які свята відзначаються 1 вересня

today 01.09.2021 query_builder 07:39 remove_red_eye 651 bookmarks Новини

В Україні сьогодні свято - День знань. Дітвора поспішає до своїх навчальних закладів, повна енергії та літніх вражень. Попереду цікава, іноді важка дорога в країну знань.

А у світі в цей день відзначаються День народження осені, Глобальний день пошуку талантів, День японських дельфінів, Всесвітній день написання листів, інформує УНІАН.

Пам'ятні дати 1 вересня

У 1712 році місіонер Франсуа Ксав'є д'Антреколь, перебуваючи в Китаї, відправив до Франції лист, в якому детально розписав секрет виготовлення китайського фарфору. Так Європа отримала технологію його виробництва.

У 1887 році Еміль Берлінер отримав патент за винахід грамофонної платівки.

У 1897 році в Бостоні відкрилося метро.

У 1902 році у Франції на екрани вийшов перший у світі науково-фантастичний фільм "Подорож на місяць" за мотивами твору Жюля Верна режисера Жоржа Мельєса. Цей фільм тривалістю 21 хвилину став одним з найзнаменитіших робіт режисера. Широке визнання прийшло до Мельєса в 1928 році. Його внесок у кіно був нарешті оцінений, Чарлі Чаплін назвав його "алхіміком світла". У 1931 році Мельєс отримав орден Почесного легіону.

1 вересня 1939 року почалася Друга світова війна - Німеччина напала на Польщу.

У 1951 році в Лондоні відкрився перший в Європі супермаркет.

У 1964 році в Києві був відкритий перший в Україні широкоформатний кінотеатр.

У 1985 році в цей день американо-французька експедиція виявила місце залягання лайнера "Титанік" - в 325 милях на захід від канадського острова Ньюфаундленд, в північній частині Атлантичного океану на глибині 3750 метрів.

Найбільша морська катастрофа 20 століття сталася 15 квітня 1912 року в Атлантиці, по дорозі з Саутгемптона (Великобританія) в Нью-Йорк (США). Під час свого першого рейсу найбільший у світі на момент побудови пасажирський лайнер "Титанік" зіткнувся з айсбергом і через 2 години 40 хвилин затонув. На борту перебувало понад 2200 осіб. На воду вдалося спустити 15 шлюпок і 2 плота. Загинули, за різними даними, від 1400 до 1517 осіб, врятувалися близько 700.

У 2001 році в Україні набув чинності новий Кримінальний кодекс, в якому вища міра покарання замінена довічним ув'язненням.

Православна церква 1 вересня вшановує пам'ять святих Тимофія, Фекла і Агапія, які були відомими праведниками і загинули за віру. Цей день є сприятливим для нових починань.

1 вересня не можна пліткувати, розкривати свої та чужі секрети, обговорювати інших людей, заздрити. Це загрожує поганими наслідками. А ще не варто лагодити взуття та одяг.

Існують погодні прикмети на цей день: місяць рогами вгору - до гарної погоди; яка погода 1 вересня - такою буде осінь; вранці туман - до сніжної зими.

День янгола сьогодні у Андрія, Тимофія, Миколи, Агапія і Фекли.

Фото із сайту УНІАН

93 запитів за 0,195