Який документ буде ухвалено замість Мінських угод

today 21.02.2020 query_builder 09:38 remove_red_eye 124 bookmarks Новини

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що триваюча війна на Донбасі вказує на необхідність внесення змін в Мінські домовленості, які, за його словами, вичерпали себе.

Як повідомляє UA.NEWS з посиланням на «Голос Америки», деякі пункти Мінських домовленостей реалізовувати просто неможливо. Пристайко переконаний, що слід розробити новий документ, який буде простіше виконати і досягти результатів.

Міністр також наголосив, що Україна працює над новою редакцією Мінських домовленостей, хоча Росія публічно виступає проти внесення змін в цей документ. В. Пристайко нагадав, що домовленості повинні були бути виконані ще в 2015 році.

«Зараз 2020-й – ми все ще не досягли миру. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно міняти, адже деякі його пункти реалізувати неможливо», - сказав він.

За словами міністра, Україна зараз працює над тим, щоб змусити всіх учасників погодитися з тим, що «Мінські домовленості вичерпали себе і вимагають змін». Пристайко констатував, що деякі зміни в Мінські угоди вже внесені, зокрема, «формула Штайнмайера і розведення сил», і підкреслив, що Росія проти цих дій не заперечувала.

Насамперед існуючі домовленості слід переглянути у частині черговості контролю над кордоном і проведення виборів на Донбасі.

Також Україна пропонує Тристоронній контактній групі (ТКГ) в Мінську наступні ділянки розведення на Донбасі і ініціювала створення окремої підгрупи по контролю над кордоном з Росією. Однак сторони поки що не дійшли згоди про кількість ділянок розведення сил. Україна наполягла на розведенні сил на чотирьох ділянках. Росія ж пропонує це зробити на шести.

92 запитів за 0,281