Яким буде життя українців з 1 березня

today 01.03.2021 query_builder 08:32 remove_red_eye 163 bookmarks Новини

Березень може потішити багатьох українських пенсіонерів і людей, які мріють про власне житло. З 1 березня буде проведена індексація пенсій для більшості пенсіонерів і запланований запуск урядової програми «Доступна іпотека 7%», інформує glavcom.ua.

У березні цього року змін комунальних тарифів в Україні не очікується, бо Кабмін заморозив ціни до кінця опалювального сезону. Але «Укрзалізниця» анонсувала підвищення цін на залізничні квитки.

Індексація пенсій

Відсьогодні буде проведена індексація пенсій для більшості пенсіонерів. Коефіцієнт індексації, відповідно до постанови уряду, становитиме 11%, що відповідає 50% показника інфляції і 50% зростання середньої зарплати за минулий рік.

За розрахунками Кабміну, в цьому році внаслідок індексації пенсії зростуть приблизно у 8 млн українців. Надбавка загалом складе 308 грн, а мінімальна сума підвищення пенсій – 100 грн. А ще з 1 березня до 2200 грн збільшується мінімальна пенсія для тих, у кого страховий стаж становить 30 років (жінки) і 35 років (чоловіки).

Ціни на комунальні послуги

Уряд ще в січні вирішив обмежити ціни на газ для населення. Протягом лютого-березня 2021 року ціна встановлена на рівні 6,99 гривень за кубометр.

Деякі постачальники газу встановили нижчий тариф. Так, «Нафтогаз» продає газ населенню за ціною 6,86 гривень за кубометр у січні-березні.

До кінця опалювального сезону тарифи для населення на централізоване постачання теплової енергії та постачання гарячої води також змінюватися не будуть.

До кінця березня будуть діяти тарифи на електроенергію, встановлені з січня 2021 року. Нагадаємо, з початку року скасовано пільговий тариф на перші 100 кВт на рівні 90 копійок за 1 кВт. Для населення діє єдиний тариф 1,68 грн/кВт.

Але частині населення підвищення тарифу буде компенсовано. Це стосується півмільйона українців, у яких встановлено електроопалення. Компенсація у розмірі 1,4 млрд грн буде надходити на рахунки постачальників електричної енергії.

Субсидії

У державному бюджеті видатки на субсидії знижені, але цієї суми точно вистачить до кінця опалювального сезону.

Прем'єр-міністр Д. Шмигаль заявив, що витрати з держбюджету на субсидії у січні 2021 року зросли на 1 млрд грн. За місяць було виплачено 7,6 млрд грн. Всього у бюджеті на цей рік видатки на виплату житлових субсидій передбачені в сумі 36,6 млрд грн, що на 1,5% менше, ніж торік.

Ціни на залізничні квитки

Вартість залізничних квитків в Україні зросте на 2% вже з 1 березня цього року. Потім квитки будуть дорожчати щомісяця до кінця року. За рік вартість квитків підвищиться на 22%.

Кредити на житло під 7% річних

На 1 березня запланований запуск урядової програми «Доступна іпотека 7%». Вона спрямована на здешевлення банківських іпотечних кредитів. Тобто відсотки за кредитами частково будуть гаситися зі спеціального фонду за державний рахунок, отже позичальникові кредит коштуватиме всього 7% річних.

У середині лютого уряд спростив умови для отримання такого кредиту. Тепер умови такі:

позичальник має бути громадянином України, дієздатним, віком не старшим за 70 років;

позичальник мусить мати дохід, достатній для виплати кредиту, та водночас середньомісячний сукупний чистий дохід його сім'ї не має перевищувати 10-кратного розміру місячної середньої зарплати в тому регіоні, де розташований предмет іпотеки (квартира чи будинок);

не мати іншої житлової нерухомості або прав на об'єкти незавершеного будівництва, якщо їхня площа перевищує нормативну.

Умови по кредиту:

вартість предмета іпотеки не має перевищувати 2,5 млн грн (близько 90 тис. доларів);

сума кредиту не має перевищувати 2 млн грн, строк кредиту – до 20 років;

початковий внесок позичальника має становити не менше 15% від вартості об'єкта нерухомості.

Також є вимоги до об'єкта нерухомості:

будинок, в якому розташований предмет іпотеки, має бути зданий не раніше, ніж за три роки до того року, в якому береться кредит (тобто в 2021 році підходять будинку, добудовані в 2018 році або пізніше);

це не має бути соціальне або службове житло.

Банками, що першими взяли участь у програмі, стали: ОТП Банк, Приватбанк, Банк «Глобус», Мегабанк, Кредобанк, Ощадбанк, Укргазбанк.

Фото - glavcom.ua

Подивіться інші записи

У Чабанах дерево пошкодило два автомобілі та перекрило проїжджу частину

today 28.07.2021 remove_red_eye 338

У Семиполках Броварського району залишились без сіна

today 27.07.2021 remove_red_eye 624

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Боярці, Віті-Поштовій, Гореничах, Горенці, Гостомелі, Дмитрівці, Ірпені, Лісниках, Личанці, Любимівці, Малютянці, Милій, Мрії, Капітанівці, Княжичах, Крюківщині, Неграшах, Обухові, Святопетрівському, Софіївській та Петропавлівській Борщагівках, Петрушках, Тарасівці, Хотові, Чайках, Шевченковому, Шпитьках (16.07)

today 16.07.2021 remove_red_eye 446

Вишнівчанин убив гостя праскою

today 06.07.2021 remove_red_eye 451

Кривава сусідська розбірка у Василькові

today 05.07.2021 remove_red_eye 1437

І знову негода пошкодила лінії електропередачі. Є посилання на перелік населених пунктів та вулиць, час відновлення (19.07)

today 19.07.2021 remove_red_eye 181

92 запитів за 0,210