Який продукт виявився потужним засобом профілактики раку, тромбів і панкреатиту

today 07.02.2021 query_builder 20:28 remove_red_eye 133 bookmarks Новини

Як виявляється, при тепловій обробці деякі овочі стають кориснішими в кілька разів. Вся справа в їх діючих речовинах, властивості яких тільки посилюються при нагріванні.

До таких овочів, зокрема, відносяться і звичні всім нам помідори. Вони багаті лікопіном. А ця речовина при тепловій обробці стає дієвішою в три рази, підкреслили фахівці в ефірі телеканалу “ТВ Центр“.

Лікопін надає антитромбоцитарну дію. Тобто розріджує кров. В результаті ризик інфаркту та інсульту знижується.

Він перешкоджає відкладенню жиру в підшлунковій залозі, через що вона працює краще. Тож помідори можуть перешкоджати розвитку панкреатиту.

Корисний лікопін і для очей. Проблеми із зором починаються через вільні радикали. Вони руйнують тканини і судини очної сітківки. Лікопін загальмовує ці процеси.

І останнє - ця речовина може придушити прогресування раку простати. Справа в тому, що лікопін має протизапальні властивості і антиоксидантну активність.

Експерти відзначили, що найкорисніші заготовки – томатна паста і мариновані помідори. У процесі приготування вони багато разів нагріваються, через що корисні властивості посилюються максимально.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,252