Який реальний прожитковий мінімум?

today 16.06.2020 query_builder 16:36 remove_red_eye 244 bookmarks Новини

Згідно з державним бюджетом на 2020 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року становить 2027 грн, з 1 липня - 2118 грн, з 1 грудня - 2189 грн. А ось реальна вартість прожиткового мінімуму в Україні нині становить 4,2-4,3 тис грн.

Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", інформує «Економічна правда».

"Перегляд підходів до визначення реального прожиткового мінімуму - це вимога часу. Ми повинні, нарешті, сказати людям, яким є реальний прожитковий мінімум. Тому що сьогодні це фактично рівень виживання, а не проживання.

Іноді диву даєшся, коли дивишся, який набір продуктів і товарів туди входить, і як це можна прив'язати до вимірювання гідного життя людини. Тому, перш за все, потрібно змінити підходи і сферу його застосування.

Спільно з профільним комітетом Верховної Ради працюємо над тим, щоб змінити методологію. Ми дискутуємо, наприклад, по формулі визначення: чи буде він становити 40% від середньої заробітної плати по країні, або буде визначатися нормативно-структурним методом", - розповіла Лазебна.

За словами міністерки, Мінсоцполітики є прихильником саме нормативно-структурного методу, суть якого полягає у визначенні вартості продовольчої складової прожиткового мінімуму і його питомої ваги, за основу беруться показники Міністерства охорони здоров'я про те, скільки потрібно людині споживати різних продуктів харчування.

Вона підкреслила, що нині реальна вартість прожиткового мінімуму становить 4,2-4,3 тис грн.

Відповідаючи на запитання, чи буде в бюджеті 2021 року він зафіксований на такому рівні, Лазебна заявила, що так повинно бути, "але ми повинні визначитися, як ми будемо досягати цього стандарту. Але, головне, чесно показати реальний прожитковий і не вводити в оману людей".

Фото із відкритих джерел

87 запитів за 0,180