Якою буде інфляція в 2020 році

today 31.01.2020 query_builder 10:09 remove_red_eye 110 bookmarks Новини

У Нацбанку очікують, що протягом цього року інфляція в Україні не перевищуватиме 5% у річному вимірі.

На цьому наголосив голова НБУ Яків Смолій під час прес-брифінгу з питань монетарної політики 30 січня, повідомляє «Економічна правда».

«У 2019 році споживча інфляція сповільнилась до 4,1% - найнижчого рівня за останні 6 років. Таким чином, ми досягли цілі 5 ±1 в.п., яку декларували у 2015 році. Зміцнення гривні мало вирішальний вплив на стрімке уповільнення інфляції у кінці минулого року. Ревальвація нівелювала ефекти досить сильного споживчого попиту", - розповів голова Національного банку.

"Уповільнення інфляції, за нашими оцінками, буде продовжуватися. Починаючи з січня і протягом переважної частини року вона буде нижчою цільового діапазону 5 ±1 в.п., але у 4 кварталі вона прискориться і становитиме 4,8% за підсумками поточного року. Відповідно, до кінця року вона повернеться в цільовий діапазон", - зауважив Смолій.

"Цьому сприятиме низка чинників. По-перше, минулорічна ревальвація гривні продовжуватиме відображатися на вартості імпортованих товарів. По-друге, збереження відносно невисоких цін на енергоносії на світових ринках стримуватиме подорожчання палива на внутрішньому ринку.

По-третє, продовольча інфляція за відсутності шоків пропозиції буде незначною завдяки очікуваному поліпшенню врожайності овочів та фруктів", - пояснив він.

Подальші два роки інфляція внаслідок пом'якшення монетарної політики перебуватиме на такому ж рівні.

92 запитів за 0,356