Якою буде нова процедура призначення старост згідно з поданим Кабміном законопроєктом?

today 14.01.2021 query_builder 17:34 remove_red_eye 211 bookmarks Новини

У Верховну Раду подано законопроєкт, яким буде змінено процедуру призначення старост в Україні та надані нові повноваження. Про це повідомляє Мінрегіон.

"Інститут старост працює в Україні вже п’ять років, але наразі потребує змін. Тому Мінрегіоном разом з народними депутатами розроблено та подано у парламент законопроєкт, який дозволить наділити селищних старост дійсно ефективними функціями та надасть змогу мешканцям громад впливати на вибір кандидатур старост", - йдеться у повідомленні.

Поки що старости призначаються радами за поданням голови громади, нерідко, без урахування думки людей. Іноді такі призначення не враховують професійні та особисті якості кандидатів.

"У новому законопроєкті Мінрегіон пропонує, щоб старост затверджувала місцева рада за поданням голови, але тільки після обов’язкового публічного обговорення усіх кандидатур у старостинському окрузі", – підкреслює міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

А ще змінами передбачається, що староста не входитиме до виконкому ради, але матиме багато повноважень. Так, він матиме право дорадчого голосу, бути присутнім на засіданні виконкому, на сесії, представляти інтереси мешканців свого старостинського округу та брати участь у підготовці пропозицій до проєкту бюджету громади. До того ж староста звітуватиме не лише перед радою громади, але й перед жителями старостинського округу.

Староста не матиме права працювати за сумісництвом, навіть на громадських засадах, займатись підприємницькою діяльністю та одержувати від цього прибуток. Але вони можуть займатися викладацькою, науковою або творчою роботою у позаробочий час.

"Найближчим часом законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост" (№4535) має бути розглянутий комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування", - додали у міністерстві.

Фото - Мінрегіон

92 запитів за 0,260