Якщо на Артамона, 25 вересня, піде дощ, то зима буде затяжною

today 25.09.2021 query_builder 09:45 remove_red_eye 523 bookmarks Новини

Православна церква 25 вересня вшановує пам'ять великомученика Артамона (Автонома). У народі день назвали Змійовик, цього дня змії повзуть в укриття, щоб перечекати зиму. А виповзають вони «на свободу» 4 червня (на Василіска), розповідає Главком.

Проповідник навернув до християнства стільки язичників, що утворилася велика громада, для якої він побудував і освятив храм. Імператор Діоклетіан, що заохочував гоніння на християн, наказав схопити Автонома, але святитель зумів сховатися. Надалі він продовжував проповідувати. Одного разу його новонавернені зруйнували ідольське капище, а язичники, побажавши помститися християнам, напали на храм і вбили святого Автонома, поплямивши вівтар церкви його мученицькою кров'ю. Диякониса Марія витягла тіло святого мученика з-під купи каміння і поховала його. Під час царювання святого Костянтина Великого на місці поховання святителя була споруджена церква.

Народні звичаї

У цей день можна займатися господарством та генеральним прибиранням будинку, а ще збирати горобину. З неї господині робили корисні вітамінні заготовки, приправляли медом і за повір'ями на Артамона «заряджали» їх цілющими властивостями.

Під час збору горобини потрібно було бути вкрай обережними й акуратними, бо випадкове пошкодження деревця вважалося дуже поганою ознакою для всієї родини і могло принести нещастя близьким.

Водночас сьогодні не рекомендовано ходити в ліс, адже в цей день виповзають дуже багато змій.

А якщо побачили змію, то вбивати її в жодному разі не можна - накличете на себе нещастя.

Цього дня не можна перебувати в неприбраному будинку.

Прикмети на 25 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

багато жовтого листя на деревах - до довгої осені;

дощ - до затяжної зими;

багато жолудів - до теплої зими й родючого літа.

25 вересня іменини

Іменини у Семена, Федора, Олексія, Миколи, Івана та Афанасія.

93 запитів за 0,190