Йде підготовка до інвентаризації землі у Чорнобильській зоні для всебічного промислового використання цієї території

today 10.02.2021 query_builder 12:13 remove_red_eye 610 bookmarks Новини

Державне агентство з управління зоною відчуження має намір провести інвентаризацію земель у зоні відчуження у Київській області.

Про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів, передає Інтерфакс-Україна.

"Уповноважити Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ) бути замовником робіт із розробки технічної документації з землеустрою щодо інвентаризації зазначених земель з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою", - зазначається в тексті розпорядження.

Проведення цих робіт дозволить визначити розташування об'єктів землеустрою, їхні межі та розміри, а також виявити землі, що використовуються нераціонально, будуть встановлені кількісні та якісні характеристики земель, необхідні для ведення Державного земельного кадастру.

У грудні 2020 року ДАЗВ розробила Стратегію розвитку територій зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, основним вектором якої є перехід від програми ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи до ефективного використання можливостей території зони відчуження.

Загальна спрямованість документа полягає в комплексному промисловому розвитку - і пов'язаному, і не пов'язаному з ядерною енергетикою.

Зокрема, стратегія передбачає створення в зоні відчуження території спеціального промислового використання, створення можливостей для розміщення підприємств із переробки й утилізації всіх видів неядерних відходів, а також розміщення майданчика з будівництва ядерних малих модульних реакторів.

Окрім цього, документ передбачає розміщення на території зони відчуження об'єктів відновлюваної енергетики, зокрема водневої.

Ще одним із напрямів стратегії є використання накопиченого наукового потенціалу з поводження з радіоактивними відходами з розвитком наукового потенціалу загалом. Зокрема, на території зони планується створити міжнародний науково-дослідний хаб, у рамках якого буде сформовано базу даних для об'єктивної оцінки та прогнозу радіоекологічної та радіобіологічної ситуації в зоні.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,227