Є ознаки дефіциту на ринку скрапленого газу

today 29.08.2019 query_builder 17:59 remove_red_eye 150 bookmarks Новини

Зниження поставок з-за кордону та зростання споживання призвели до виникнення незначного дефіциту скрапленого газу в Україні, заявили трейдери, опитані виданням enkorr.

Співвласник полтавської групи компаній "Надія" Станіслав Батраченко, для прикладу, оцінює дефіцит ресурсу у 10-15 тисяч тонн.

"Дефіцит трохи відчувається, але він не суттєвий. Є ряд факторів: це відсутність обсягів "Лукойлу", затримки з роботою залізниці, сезонний стрибок попиту: останні два тижні серпня традиційний сезон відпусток", - зазначив він.

Трейдер Orange LPG Дмитро Щербина підкреслив, що у південних регіонах ситуація з ресурсом більш стабільна. "Затримки з поставками з Росії та Білорусі більше відчуваються у східних і центральних регіонах, на півдні ж ресурсу поки вистачає", - заявив він.

"Раніше традиційно на півдні оптові ціни були вище, останнім часом ситуація вирівнялася", - додав Д. Щербина.

Експерти зауважують, що дефіцит скрапленого газу має локальний характер і в найближчі тиждень-півтора ситуація може налагодитися.

Але трейдери б’ють на сполох через загострення проблеми з простоями вагонів на вузлових станціях, що погіршує ситуацію з наявністю скрапленого газу.

"Поки ця проблема вирішується в ручному режимі. Ми відправляємо інформацію по проблемних ділянках в "Укрзалізницю" і вона в ручному режимі намагається її вирішити", - розповів Станіслав Батраченко.

"Дефіцит створює додатковий тиск на оптові ціни скрапленого газу. На попередньому тижні (19-23 серпня) ціни на аукціонах українських виробників підскочили на 15-18% до 20500 грн/т", - пише enkorr.

90 запитів за 0,291