ЄС надасть Україні кошти для боротьби з COVID-19

today 22.04.2020 query_builder 14:11 remove_red_eye 43 bookmarks Новини

Фото з сайта Цензор.НЕТ

Єврокомісія оголосила про рішення надати Україні 1,2 млрд євро підтримки під час пандемії COVID-19. "Це безпрецедентна за обсягом макрофінансова допомога. Рішення ЄС – це не лише вияв солідарності у важкі часи. Це свідчення, що Україна не помилилася, зробивши європейський вибір. Адже справжні друзі пізнаються в біді", – зазначив В. Зеленський.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу глави держави.

Як зазначається, ці гроші допоможуть гарантувати макроекономічну стабільність України. Завдяки цій підтримці держава зможе звільнити додаткові ресурси для захисту громадян та пом’якшення негативних наслідків пандемії.

Загалом ЄС виділяє близько трьох мільярдів євро десятьом країнам-сусідам.

Пропозицію Єврокомісії надалі мають схвалити Європейський парламент та Рада ЄС. Єврокомісія розраховує на швидке схвалення, з огляду на нагальність проблеми. Щойно це станеться, перший транш буде виділений якнайшвидше без додаткових умов.

Другий транш може бути наданий після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів вже у четвертому кварталі 2020-го чи першій половині 2021 року. Як і у випадку зі звичайною макрофінансовою допомогою ЄС, транші залежатимуть також від задовільного прогресу країни-партнера у виконанні програми МВФ та використанні коштів фонду.

92 запитів за 0,234