Європейський союз визначив три критерії для зняття карантину

today 16.04.2020 query_builder 07:42 remove_red_eye 60 bookmarks Новини

Європейський союз офіційно визначив три критерії для зняття карантинних обмежень, запроваджених у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Як повідомляє "Європейська правда", про це оголосила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

"Наші рекомендації фокусуються на трьох головних передумовах: суттєве сповільнення поширення коронавірусу, достатні спроможності системи охорони здоров’я та спроможності нагляду й моніторингу", - наголосила президент Єврокомісії.

Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що презентація дорожньої мапи "не є сигналом, що карантинні обмеження вже можна знімати", вона має на меті запропонувати країнам-членам загальну рамку для ухвалення рішень.

"Ми рекомендуємо поступове зняття обмежень, з подальшим моніторингом кожної дії", - зазначила президент Єврокомісії.

Епідеміологічний критерій передбачає суттєве сповільнення поширення інфекції протягом тривалого часу: зменшення кількості нових заражень, нових госпіталізованих хворих та пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії.

Другий критерій – спроможність системи охорони здоров’я країни: чи зможе вона впоратися з навантаженням, якщо після послаблення обмежень кількість заражень знову почне зростати.

Третій критерій – спроможність до моніторингу, що включає також можливість широкомасштабного тестування населення для відстеження поширення вірусу, відстеження та ізоляції контактних осіб хворих, якщо виникатимуть нові спалахи.

Корисну інформацію може надати тестування на наявність антитіл до вірусу – це допоможе з’ясувати, яка частка населення перехворіла і виробила імунітет.

Також ЄС визначив принципи, якими мають керуватися країни-члени: дії мають ґрунтуватися на наукових даних, система громадського здоров’я має бути у центрі уваги; країни-члени мають координувати між собою дії з послаблення заходів; повага та солідарність між країнами-членами, та підтримка тих, хто найбільше постраждав внаслідок пандемії та зумовленої нею економічної кризи.

92 запитів за 0,232