З 1 липня дозволено ловити раків

today 01.07.2022 query_builder 11:30 remove_red_eye 172 bookmarks Новини

Від початку липня рибалкам-любителям дозволяється лов раків з дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства, інформує Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Нагадаємо, одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Лов дозволяється: ручним збиранням, раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою, рогаткою, розщіпом – не більше п'яти снастей на ловця.

Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Пам’ятаймо про мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам: у внутрішніх водоймах та Чорноморському регіоні – 10 см, у р. Дунай з придатковою системою, передгирловому просторі, оз. Сасик та Азовському регіоні – 9 см.

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3332 грн. Ловіть із задоволенням та не забувайте про відповідальне ставлення до водних мешканців.

Фото - Державне агентство меліорації та рибного господарства України

92 запитів за 0,173