З 1 липня в Україні запустять ринок землі

today 06.05.2021 query_builder 09:25 remove_red_eye 394 bookmarks Новини

З 1 липня набере чинності Закон, який запускає обіг землі сільськогосподарського призначення в Україні. Проте, з цього дня ще не кожен охочий зможе придбати ділянку. Лише українці як фізичні особи, і лише до 100 га в одні руки. Переважне право на придбання надаватиметься тим, хто орендує землю з 2010 року. При цьому ціна на земельні ділянки до 2030 року не може бути нижчою нормативної грошової оцінки.

Про це інформує Міністерство юстиції України на своїй сторінці у фейсбук.

Починаючи із січня 2024 року купувати землю зможуть і компанії, але не більше ніж 10000 га.

Банківська установа може отримати землю у власність лише як заставне майно і повинен продати за два роки.

Нотаріус повинен перевірити покупця на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах.

Перевірка проводиться з використанням відомостей Держреєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Якщо за результатами перевірки буде виявлено невідповідність таким вимогам – нотаріус відмовлятиме у посвідченні угоди.

Також набувача або власника земельної ділянки перевірятимуть за суб’єктними ознаками, оскільки визначається перелік осіб, яким за будь-яких умов забороняється набуття права власності на земельні ділянки сільгосппризначення.

Варто звернути увагу на те, що розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни сільськогосподарських земельних ділянок за цивільно-правовими угодами, провадяться виключно у безготівковій формі. Для цього покупцеві слід мати рахунок у банківській установі.

До речі, джерела походження коштів для купівлі земельної ділянки повинні бути документально підтверджені.

При відкритті ринку землі буде заборонено: продаж землі іноземцям до рішення референдуму; продавати державні та комунальні землі; продавати землю, що розташована ближче ніж 50 км до держкордону; продавати землю росіянам та представникам терористів; продавати землю компаніям-офшорам.

Фото - сторінка у фейсбук Міністерства юстиції України

92 запитів за 0,252