З 6 квітня розпочинається жорсткий етап карантину – усе детально

today 06.04.2020 query_builder 09:59 remove_red_eye 281 bookmarks Новини

З 6 квітня в Україні посилюються карантинні заходи, адже набула чинності низка новацій від Кабінету Міністрів.

В урядовій постанові №255 від 2 квітня передбачено ряд обмежувальних заходів, які діятимуть до закінчення карантину.

Віднині слід перебувати у громадських місцях лише у масці чи респіраторі з документом, що засвідчує особу.

Заборонено переміщення по вулиці групою більш ніж дві особи, за винятком супроводу дітей або службової необхідності, відвідувати спортивні чи дитячі майданчики, парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові, прибережні зони, за винятком необхідності вигулу домашніх тварин однією людиною.

Особам до 14 років заборонено перебувати у громадських місцях без супроводу батьків, опікунів або повнолітніх родичів.

Також введено заборону на відвідування установ паліативної допомоги, органів соціального захисту населення.

Не дозволено відвідування навчальних закладів.

Накладено табу на проведення будь-яких масових заходів (культурних, спортивних, релігійних, громадських), за винятком заходів для забезпечення роботи органів влади.

На самоізоляції повинні перебувати люди, які контактували з особами з підтвердженим діагнозом COVID-19; з людьми із підозрою на коронавірус або інфікованими із легкою формою захворювання, які не потребують госпіталізації.

Також дотримуватися режиму самоізоляції слід всім пенсіонерам, старшим за 60 років.

Особам, які заявили про неможливість забезпечення турботи про них на період самоізоляції, дозволяється відвідування магазинів і аптек, які розташовані на відстані не більше 2 км, за умови використання засобів індивідуального захисту.

Самотнім громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, які перебувають на самоізоляції, має бути надано необхідний супровід від органів соціального захисту.

Всі громадяни, які повертаються з-за кордону (а також з ОРДЛО та Криму) зобов'язані пройти обсервацію протягом двох тижнів у місці, визначеному органами влади.

Також обсервації підлягають особи, які двічі порушили умови самоізоляції.

Вимога про необхідність обсервації не поширюється на дипломатів, представників міжнародних організацій, водіїв вантажних авто, членів авіаційних і морських екіпажів, в разі відсутності у них підозри на інфікування COVID-19.

За недотримання режимів обсервації та самоізоляції передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу або кримінальна відповідальність.

У громадському транспорті під час карантину перевозитимуть лише працівників медичних установ, закладів торгівлі, аптек, працівників підприємств критичної інфраструктури, важливих держустанов.

Кількість пасажирів у салоні транспорту не повинна перевищувати кількості місць для сидіння, усі мають бути в масках.

Також ухвалено особливий режим в'їзду і виїзду на територію областей із установкою пропускних пунктів. На них проводитиметься температурний скринінг усіх водіїв і пасажирів транспортних засобів.

У разі погіршення ситуації з поширенням коронавірусу місцеві органи влади наділяються повноваженнями обмежувати сполучення між областями.

На час карантину зберігається заборона на роботу метрополітенів, залізничні перевезення, міжміське автобусне сполучення.

За порушення правил карантину, зокрема похід у парк чи відсутність маски, – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях здійснюватиме МВС та Нацгвардія.

92 запитів за 0,253