За відсутність дітей у закладі освіти можуть оштрафувати

today 29.10.2019 query_builder 12:47 remove_red_eye 143 bookmarks Новини

За відсутності неповнолітніх учнів на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин заклад освіти повинен надати інформацію службі у справах дітей, а вони, за необхідності – відділу поліції. Про це йдеться в урядовій постанові №684, пише vkursi.te.ua

Поважними причинами відсутності дитини у навчальному закладі є хвороба, відпочинок з батьками або інші сімейні обставини. Один з батьків має попередити керівництво школи про відсутність учня на заняттях письмовою заявою. Якщо школяр хворів і звертався до лікаря – то доказом поважної причини є медична довідка. Якщо ж такої нема – то заява тата чи мами, що у відповідний період син чи донька знаходилися під їх наглядом.

До речі, якщо дитина систематично пропускає заняття без поважної причини, а заклад освіти не має жодної інформації про це, то діюче законодавство дозволяє притягати до адміністративної відповідальності батьків. Такі справи розглядатимуться в суді. Перше стягнення - попередження або ж штраф від 850 грн до 1,7 тис. грн. Якщо ж ситуація з пропусками повториться – від 1,7 до 5,1 тис. грн, без урахування судового збору.

92 запитів за 0,263