Заборонений Василь Стус повертається

today 05.09.2019 query_builder 07:12 remove_red_eye 263 bookmarks Новини

Сьогодні, 5 вересня, у широкий прокат виходить стрічка «Заборонений», присвячена останнім рокам життя і загадковій смерті борця з радянською системою, поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України Василя Стуса.

Події фільму розгортаються в 1985 році, але фільм постійно повертає глядачів у минуле - 1950-1970-х роки.

Автори сценарію кінострічки Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов, режисер Роман Бровко, продюсер Артем Денисов, у головних ролях знялися Дмитро Ярошенко, Діана Розовлян, Євгенія Гладій, Олег Масленніков, Карина Шереверова та інші.

У цьому біографічному трилері досить вдало показано процес становлення Стуса як поета та борця за українську культуру. Увага зосереджується на марних спробах влади спокусити поета, продати душу за ефемерну радянську свободу.

Режисер стрічки Роман Бровко свого часу зазначив: «Постать Василя Стуса є досить відомою для всіх, але ця історія відкриває резонансні маловідомі факти. Далеко не всі знають, що ув’язнений Василь Стус був висунутий на здобуття Нобелівської премії. Лише смерть відділила Стуса від цієї нагороди, адже її не вручають посмертно. Для Стуса вона стала неминучим наслідком його принципової позиції, а для радянської влади була зручним виходом із напруженої ситуації».

92 запитів за 0,235