Забудовник хоче звести “приватне місто”, а люди – зберегти ліс

today 31.07.2022 query_builder 20:48 remove_red_eye 452 bookmarks Новини

Нещодавно ЗМІ поширили інформацію про будівництво на Київщині першого приватного міста.

Столична компанія KyivBudDevelopment анонсувала будівництво в селі Глібівка, що розташоване на березі Дніпра за годину їзди від Києва. Що цікаво, приватне місто планують звести на 130 гектарах землі, значна частина якої - ліс.

Та як повідомляє сайт ТСН.ua, журналісти якого вивчили питання, виявляється, про будівництво приватного міста знають не всі. Ані в Київській обласній державній адміністрації, ані в Димерській селищній раді, до якої належить Глібівка, не мають інформації про цей проєкт. Більше того, як повідомила ТСН.ua місцева влада, забудовнику не видавали дозволу на видалення будь-яких зелених насаджень у Глібівці.

Більше того, "відповідно до листа департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації від 11.07.2022 № 57, інформація щодо наявності в забудовника дозволу на вирубку лісу не надходила", - зазначили в КОДА.

Натомість в KyivBudDevelopment ТСН. ua пояснили, що середній вік дерев на території, де будують "приватне місто", не перевищує 30 років, вони не відносяться до лісового фонду, а тому "говорити про вирубку лісу некоректно".

"Будівництво буде відбуватися з максимальним збереженням існуючих зелених насаджень", - обіцяє засновник компанії Є. Леськів.

Щодо соціального житла, за його словами, 10% від збудованого житла поділять між жертвами війни та родинами захисників України. Робота з формування черги та категорій громадян, яким нададуть квартири, триває.

Водночас місцеві мешканці обурені та просять не рубати ліс. Люди закликають голову КОВА Олексія Кулебу "не допустити свавілля та зберегти ліс".

Село Глібівка

.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,181