Заклад у Боярці, де отруїлися люди, вже закрили

today 28.07.2020 query_builder 13:23 remove_red_eye 427 bookmarks Новини

У місті Боярка вперше від початку року зафіксували випадок захворювання на сальмонельоз.

Про це інформує видання «Сегодня» з посиланням на пресслужбу Держпродспоживслужби в Київській області.

"Симптоми інфекційної хвороби з'явилися у двох людей після вживання суші (асорті), придбаних за послугою на винос. Отруєння сталося в місті Боярка. У підсумку отруїлися двоє людей. Отруєння сталося десять днів тому. На цей момент заклад, у якому виготовлялися суші і продавалися на винос, закрито. Інших випадків захворювання не зафіксовано. За епідеміологічними показниками в закладі була неякісна вода, а також у змиві виявили кишкову паличку. Крім того, в закладі проводять неякісну дезінфекцію. На цей момент він закритий. Коли в закладі усунуть всі порушення, вони напишуть нам відповідного листа. Ми проведемо перевірку і вже тоді вирішимо - зможуть вони відкритися чи ні", - заявили в Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, сальмонельоз - це інфекційне захворювання, що передається в більшості випадків через неякісну їжу, а також контактно-побутовим шляхом – від людини-носія сальмонел. Збудник сальмонельозу уражає переважно травну систему людини.

Найчастіше сальмонельоз у людей виникає в результаті споживання зараженого м’яса, риби, птиці, яєць, молока. Бактерії стійкі до соління, копчення, тому для їх знищення необхідна тривала термічна обробка харчових продуктів.

Також, заразитися сальмонельозом дуже легко через кухонний інвентар. Адже в сирому м'ясі можуть міститися бактерії, то буде недостатнім, якщо ножа і обробну дошку помити лише холодною водою. Щоб знешкодити збудника, кухонний інвентар необхідно обдати окропом. Але краще для м'яса виділити окремий ніж і окрему кухонну дошку.

Інкубаційний період становить в середньому 12-24 години (але, буває, триває і до 2-3 діб). Захворювання починається гостро: висока температура (до 38-39 градусів), озноб, загальна слабкість, нездужання, головний біль та запаморочення. Одночасно наростають симптоми дисфункції шлунково-кишкового тракту: шлунковий біль, блювота, діарея. Триває захворювання від 3 діб до 2 тижнів. При появі найменших ознак захворювання – слід негайно звернутися до лікаря, попереджають у Держпродспоживслужбі.

92 запитів за 0,255