Закордон: у США збирають Майдан проти Трампа

today 28.10.2020 query_builder 09:50 remove_red_eye 133 bookmarks Новини

(Фото - ілюстративне з минулих протестів із сайту strana.ua).

У США прибічники Байдена готують акції протесту в ніч після виборів 3 листопада.

"Проголосувавши, виходьте на вулиці!" закликають організатори мітингу Shut Down D.C. («Закрити Вашингтон»), пов’язані з рухом Black Lives Matter (BLM).

Про це повідомляє strana.ua.

"Цієї осені ми готові зробити все, щоб викинути Трампа з Білого дому" - таке гасло організаторів акції "Трамп повинен піти", які розмістили анонс акції у Facebook.

"Дональд Трамп повинен піти. Це так просто. Протягом чотирьох років Трамп використовував ненависть, державне насильство, безпрецедентну корупцію і зловживання з боку виконавчої гілки влади, щоб нав'язати свій порядок денний і завдати шкоди людям в Сполучених Штатах і в усьому світі.

Його расистська риторика сприяла вбивству чорношкірих і коричневих людей у наших громадах.

Його невдала реакція на пандемію COVID-19 вбила сотні тисяч людей.

Його підтримка видобутку викопного палива прискорила кліматичну кризу.

Від його нападів на бюлетені для голосування поштою і Поштову службу США до давньої стратегії Республіканської партії придушення виборців, Трамп показав, що він не зупиниться ні перед чим, щоб утримати владу.

Трамп не піде з посади без масової мобілізації і прямих дій. Ми не можемо точно передбачити, як Трамп і його помічники будуть намагатися атакувати демократію (хоча ми врахували ряд різних сценаріїв), але ми знаємо, що ставки занадто високі, щоб сидіти на узбіччі і чекати.

Саме тому ми плануємо вийти на вулиці до того, як вибори закінчаться, готові реагувати на все», - пишуть організатори акцій протесту на сторінці заходу у Facebook.

У експертному середовищі вже попередили, що президентські вибори в США можуть піти за непередбачуваним сценарієм, коли партія, яка програє, не визнає результати виборів. І вони намалювали можливі сценарії наслідків – від двовладдя до майдану з сутичками, громадянським конфліктом і навіть сепаратизмом з виходом штатів зі складу США.

За даними соцопитувань, розрив між президентом Трампом і його опонентом Байденом (який все ще лідирує) звужується на тлі втоми американців від хвилі літніх протестів. Чинний президент для деяких з них втілює порядок.

Шанси, що суперники наберуть приблизно однакову кількість голосів, зростають, і табір демократів вже натякає, що вони не приймуть перемогу Трампа. Його колишня опонентка Гілларі Клінтон в ефірі телеканалу Showtime прямо порадила Байдену не змиритися з програшем відразу, оскільки ситуація з підрахунком голосів може затягнутися.

Експерти не виключають, що обидва кандидати заявлять про свою перемогу.

«Ліберальний істеблішмент зробить все, щоб «неможливий Дональд» не залишився в Овальному кабінеті ще на один термін. У штабі Байдена більше трьохсот юристів готові оскаржити результати виборів у трьох десятках штатів з п'ятдесяти. Ліві ультрас, навчені расовим заворушенням, готові вивести на вулиці сотні тисяч протестувальників, які візьмуть в осаду виборчі дільниці, будівлі судів і губернаторських резиденцій в день голосування і в дні, коли йтиме підрахунок голосів. І те, що в деяких ключових штатах підрахунок триватиме три-п'ять днів, вже оголошено офіційно. Губернаторам- демократам також не дозволять сидіти без діла. На них тиснуть через пресу і через партійні канали, вимагаючи використовувати адмінресурс для «правильного» підрахунку голосів. Громадськість залякують "неконтрольованим розвитком", якщо Байден не здобуде "переконливої перемоги". Будь-який інший результат вже оголошений "підступами Росії, Китаю та Ірану" і тому "нелегітимний", пише політолог-американист Дмитро Дробницький на своїй сторінці в Facebook.

92 запитів за 0,249