Замість областей та районів- регіони

today 21.10.2019 query_builder 09:12 remove_red_eye 456 bookmarks Новини

Парламентська монобільшість від «Слуги народу» взялася за адмінреформу. Вона має намір кардинально реформувати адміністративно-територіальний устрій України, об’єднавши області в регіони, а райони – в округи. Конституційна комісія вже погодила нові назви і тепер замість села буде громада, повіт — замість району, регіон — замість області, пише prosvit.net.ua

Розпочатий попередньою владою процес децентралізації, матиме новий поштовх, адже села будуть об’єднані в громади, щоб спільно вирішувати проблеми і розвивати свої населені пункти.

Про це заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко повідомив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Базою адміністративного устрою країни будуть громади, які значно укрупнять, розповідає депутат «Слуги народу».

«Процес укрупнення для 80% громад буде виграшним», – переконаний політик.

В округ увійдуть 10-15 громад. Його очолить префект. Глави виконавчих органів, яким будуть передані певні повноваження, обиратимуться облрадами. На обласному рівні також призначатиметься префект, який координуватиме роботу центральних органів виконавчої влади на місцях і стежитиме за законністю рішень місцевого самоврядування.

«До внесення змін до Основного закону юридично ми не можемо подавати в Раду законопроєкти, в яких прописано інший адміністративно-територіальний устрій, префекти. Але комунікаційно ми будемо працювати. Згідно road map із децентралізації, до кінця листопада плануємо вийти на проєкт нового адміністративно-територіального устрою та почати обговорювати його з людьми», – підкреслив О. Корнієнко.

Також буде ухвалено закон про службу в органах місцевого самоврядування, який даватиме соціальні гарантії місцевим чиновникам, але заборонятиме входження у виконкоми депутатів, щоб менше політизувати їх роботу.

90 запитів за 0,272