Замість “пакунків малюка” видаватимуть гроші

today 30.07.2020 query_builder 12:05 remove_red_eye 104 bookmarks Новини

Замість "пакунку малюка" батьки зможуть отримати цільову грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Уряду 29 липня. Проєкт документу розроблено за ініціативою Міністерства соціальної політики. Він діятиме протягом 2020-2021 років, повідомляє «Українська правда».

"Пакунки, які ще залишилися в регіонах будуть роздані породіллям. Далі, фактично при народженні дитини, будуть видаватися картки із 5 тисячами гривень для закупівлі дитячих товарів замість "пакунку малюка", який за словами породіль не завжди відповідав потребам та побажанням.

Тому зараз вони зможуть самостійно закуповувати товари на повну суму, яку передбачає бюджет", – зазначає прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Проєкт передбачає, що родинам, у яких народилась дитина, буде видана соціальна картка у "ПриватБанку" із спеціальним режимом використання.

"Батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль", – зазначає міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Передбачається, що До реалізації цього проєкту будуть залучені заклади роздрібної торгівлі, які також будуть забезпечувати цільове використання коштів грошової компенсації.

92 запитів за 0,653