Запасів газу вистачить на зиму

today 10.10.2019 query_builder 10:24 remove_red_eye 106 bookmarks Новини

"Ми довго і сумлінно готувались до наступної зими - на початок опалювального сезону рівень газу в сховищах сягне 21 млрд. куб м, Укртрансгаз виконав 100% планових ремонтних та діагностичних робіт на українській ГТС та ПСГ, ми почали використовувати БПЛА для охорони об‘єктів критичної (і не тільки) інфраструктури", - написав у Facebook керівник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, інформує Цензор.НЕТ.

Глава "Нафтогазу" вважає, що залишилося виконати ще одне важливе завдання - виділити оператора ГТС у незалежну структуру (провести анбландінг).

"Якщо ми не завершимо анбандлінг до кінця цього року – Україну звинуватять у всіх проблемах наступної зими (а я бачу велике бажання з російського боку провести чергове випробування газового ринку ЄС та України на міцність, як це було в січні 2009 року). Саме тому, на 1 січня 2020 року, маємо сформувати незалежного, сертифікованого, інституціонально здатного та фінансово стійкого оператора ГТС.

Вкрай важливо вирішити проблему тепловиків. Не секрет, що ці споживачі накопичують борги та не мають стимулів належно розраховуватися – адже, згідно законодавства, їх неможливо відключити. Як результат – борг облгазів перед оператором ГТС вже сягнув 38 млрд грн. Ринок, на якому таке відбувається – не можна назвати європейським.

Щоб вирішити цю проблему, «Нафтогаз» згоден перейти до моделі, за якої ми, як велика державна компанія, братимемо відповідальність за відбори всіх тепловиків. Водночас, в законодавстві необхідно передбачити дуже простий принцип – якщо по завершенню сезону тепловик не розрахувався за відібраний газ, кошти списуються з місцевого бюджету. Тоді буде стимул у муніципальних тепловиків розраховуватися, а у місцевої влади - контролювати комунальні підприємства", - переконаний А. Коболєв.

92 запитів за 0,237