Запропоновано альтернативний проєкт районування

today 09.09.2019 query_builder 10:14 remove_red_eye 305 bookmarks Новини

Українська асоціація районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» 6 вересня провели в Київоблдержадміністрації круглий стіл «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Київщини». Презентували проєкт районування міський голова Фастова Михайло Нетяжук та голова Фастівської районної ради Геннадій Сиваненко.

Він передбачає створення, не п’яти, як пропонував Департамент містобудування та архітектури КОДА, а шести районів – одиниць субрегіонального рівня з такими адміністративними центрами: Біла Церква, Бровари, Ірпінь, Обухів, Переяслав-Хмельницький, Фастів. Як бачимо, тут за базу взято схему функціонування системи екстреної медичної допомоги, яка досить успішно діє з 2013 року

Автори проєкту вважають, що їх розробка краще враховує потреби мешканців Київщини, вирівнює дисбаланс розміщення продуктивних сил регіону, й, що дуже важливо, враховує перспективи створення у майбутньому Київської агломерації.

Також у цьому проєкті виправлені певні недоліки, що суперечать Методичним рекомендаціям щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, розроблених Мінрегіоном.

Цей проєкт вже підтримали мери Фастова, Білої Церкви, Обухова, Кагарлика, Богуслава, Миронівки, Макарова, Борової, Кожанки, голова Томашівської ОТГ, голови Фастівської райради та райдержадміністрації, очікуються підписи й інших представників місцевого самоврядування Київщини.

Під час обговорення голова Київської облдержадміністрації наголосив на важливості децентралізації регіону: «В мене дуже простий підхід – громада повинна бути самодостатньою. Я за децентралізацію. Я за те, щоб створювалися спроможні громади із керівниками, які готові брати на себе відповідальність. Тому ми починаємо роботу поетапно -спочатку з найменш політично- і економічно-складних місцевостей. Рухаємся далі і результат буде. Наголошую, я ваш партнер, але тільки тоді, коли мотиви зрозумілі, чесні та на підтримку громади», – заявив Михайло Бно-Айріян.

92 запитів за 0,236