Запроваджується електронний лікарняний

today 04.03.2020 query_builder 09:32 remove_red_eye 142 bookmarks Новини

Уряд наостанок запровадив систему електронних лікарняних листів з 1 квітня 2020 року.

Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі, інформує «Економічна правда».

"Із 1 квітня українці зможуть оформити лікарняний онлайн — більше не потрібно виписувати їх на паперових бланках та зайвий раз йти до поліклініки", - повідомляє О. Гончарук.

Відтепер лікар зможе електронним підписом затвердити документ. Система автоматично надсилатиме інформацію про лікарняний роботодавцю працівника та до Фонду соцстрахування

За словами прем’єр-міністра, це пришвидшить процедуру отримання страхових виплат, зменшить шахрайство, коли лікарняні купували за 200-300 грн.

Систему створили на базі вже наявного програмного забезпечення Пенсійного фонду України.

До речі, запуск електронного лікарняного анонсували в Міністерстві соцполітики у січні. Тоді нас переконували, що: кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом, а це персональна відповідальність лікаря, який видав цей документ; електронний обіг дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар; Міністерство соцполітики зможе відслідковувати потенційні "схеми", коли "на лікарняний" іде половина співробітників підприємства, які по факту продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соціального страхування.

92 запитів за 0,258