Застуда у дитини: усуваємо не симптоми, а хворобу!

today 04.11.2019 query_builder 12:06 remove_red_eye 829 bookmarks Новини

Консультує директор медичного центру "Прайм-Плюс", лікар-терапевт та мама двох діток Леся Бедрицька

Малюки часто застуджуються, оскільки їх імунна система ще тільки формується. Але ніякі наукові докази не можуть заспокоїти батьків, чия дитина захворіла. Тим більше застуда у дітей нерідко протікає важко і завжди означає безсонні ночі.

Як швидко вилікувати дитину, які симптоми супроводжують захворювання і які сучасні засоби від застуди для дітей?

Причини і симптоми застуди у дітей: пізнаємо ворога в обличчя

Застуда, або гостре респіраторне захворювання (ГРЗ), - це завжди інфекційна хвороба. Ні переохолодження, ні протяги, ні мокрі ноги самі по собі викликати ГРЗ не можуть. Однак холод знижує місцевий імунітет, відкриваючи дорогу збудникам хвороби.

Застуда у дітей розвивається дещо інакше, ніж у дорослих, і, оскільки малюк не завжди може сказати, що його турбує, пропустити початок захворювання досить просто. Батьки повинні насторожитися, якщо дитина стає без причини примхливою і проявляє занепокоєння, відмовляється їсти, виглядає сонною і апатичною, улюблені іграшки не викликають у неї інтересу. Все це може сигналізувати про те, що насувається застуда.

Симптоми застуди у дітей: підвищення температури, збільшення лімфовузлів, кашель, чихання, виділення з носа і почервоніння очей, а також ознаки інтоксикації - млявість, сонливість, нудота і блювота, головний біль.

Застуда у дітей може бути вірусною або бактеріальною. Відразу скажемо, що відрізнити їх за зовнішніми ознаками і симптомами дуже складно. До того ж до вірусної інфекції нерідко приєднується бактеріальна. Як правило, вірусні інфекції починаються різко, з раптового підвищення температури до 38-39 ° С, а при бактеріальній інфекції вона піднімається поступово і рідко вище 38 ° С. Симптоми, схожі з алергією, - почервоніння очей, прозорі виділення з носа - характерні для вірусних інфекцій, але рідко супроводжують бактеріальні. Втім, визначити тип інфекції можна тільки після того, як будуть готові результати лабораторних аналізів.

Чому так важливо знати, вірусна у малюка інфекція або бактеріальна? Тому що лікуються вони по-різному. При вірусному ураженні необхідні противірусні засоби, а при бактеріальному - антибіотики.

План "Перехоплення": що робити при перших ознаках застуди

Якщо у дитини почалася застуда, необхідно укласти її в ліжко - деякі малюки можуть стрибати і бігати навіть із високою температурою, проте це зовсім не сприяє одужанню. Забезпечте в кімнату доступ свіжого повітря. Наші бабусі вважали, що кімната хворого повинна бути теплою, але дослідження вчених доводять, що в закритому приміщенні концентрація хвороботворних мікроорганізмів в повітрі набагато вище. Тому провітрювати кімнату потрібно якомога частіше. Температура в дитячій повинна бути близько + 22 ° С.

Давайте малюкові пити - при високій температурі організм активно втрачає вологу, і її запас потрібно поповнювати. Пиття може бути прохолодним або теплим, але не гарячим і не холодним. Підійдуть всілякі чаї, компоти, морси, не надто кислі соки (кислі можуть дратувати запалене горло і слизову в цілому), звичайна вода.

Одягніть дитину в м'яку піжаму з бавовни - вона добре вбирає піт.

Протизастудні ліки для дітей: зупинити і знешкодити хворобу

Всі заходи, які ми описали вище, допоможуть прискорити одужання. Але для того, щоб малюк пішов на поправку швидше, необхідно звернутися до лікаря, який пропише комплекс медикаментів.

По суті, всі ліки, які призначають дітям при застуді, можна розділити на дві великі групи - етіотропні і симптоматичні засоби. У цій публікації ми приділимо більше уваги першим.

Етіотропні засоби

Ця група препаратів бореться безпосередньо зі збудником хвороби - бактеріями або вірусами. У неї ж входять і складовi, що допомагають імунній системі правильно відреагувати на патогенні мікроорганізми.

Противірусні. Ці засоби впливають на віруси на різних етапах їх життєвого циклу, але результат один - противірусні засоби не дозволяють вірусу вражати все нові і нові клітини, зупиняючи його поширення. В останні роки набули поширення противірусні препарати на основі занамівіру і озельтамівіру (аміксин, амізон, альтабор, арбівір, назоферон, лаферобіон).

Антибактеріальні.

Антибіотики прописують при бактеріальному ураженні і тільки після того, як будуть отримані результати аналізів, оскільки універсального антибіотика поки не існує, а лікарю доведеться підбирати засіб ефективний саме щодо тієї бактерії, яка викликала хворобу.

Якщо противірусні призначають при практично будь-якому ГРЗ (адже більшість застуд - результат вірусного ураження), то антибіотики прописують частіше при приєднанні вторинної інфекції, наприклад, при отитах, синуситах, пневмонії.

Імуномодулятори.

Ці засоби зміцнюють імунну систему дитини, допомагаючи їй самостійно боротися з інфекцією. Їх часто призначають для лікування ГРЗ, в тому числі і грипу.

Ряд засобів також призначають і для профілактики перерахованих захворювань.

Препарати з інтерфероном.

Такі засоби гальмують розмноження вірусів в організмі і активують роботу імунної системи.

До симптоматичних препаратів належать: жарознижуючі, протикашльові, судинозвужувальні, антигістамінні (зменшують проникність капілярів, знімають набряки і надають легкий протизапальний ефект).

Якщо у Вас виникли питання стосовно Вашого здоров'я та здоров'я Вашої дитини, телефонуйте нам за номером

067 100 23 63

та записуйтеся на консультацію до наших досвідчених

і кваліфікованих спеціалістів!

87 запитів за 0,207