Президент відкликав з Ради постанову про призначення місцевих виборів, щоб додати туди вибори в районні ради

today 13.07.2020 query_builder 17:01 remove_red_eye 188 bookmarks Новини

Парламентський комітет з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування має намір терміново внести уточнення в проект постанови про проведення місцевих виборів, додавши туди вибори в районні ради.

Про це повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на заступника голови фракції "Слуга народу" Олександра Корнієнка і депутата фракції "Голос" Романа Лозинського

Р. Лозинський стверджує, що фракція "Слуга народу", всупереч Конституції, підготувала проєкт постанови, за якою вибори пройдуть тільки в обласні ради.

"Терміново збирають позачергове засідання комітету для прийняття постанови про призначення місцевих виборів за 20 хвилин до голосування за призначення виборів на позачерговому засіданні. Абсолютна некомпетентність, яка може зірвати місцеві вибори, тому що неконституційно "Слуга народу" вирішила, що не призначатиме місцеві вибори по всій країні, а тільки в обласні ради, а там ЦВК розбереться і призначить в усі ради і всі райони, які, до слова, ще не створені", - розповідає депутат «Голосу».

О. Корнієнко на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп ВР в понеділок підтвердив, що в проєкті постанови упущені вибори в районні ради, і комітет терміново збирається, щоб цей недолік виправити.

"Постанова про оголошення виборів - нам треба терміново скликати наш комітет, він вже збирається... треба, щоб в зал вийшла уточнена постанова, треба додати туди вибори в районні ради, оскільки вони упущені в постанові. Дійсно, це колізія, яка могла б скластися, а ми не можемо порушувати своє конституційне завдання – оголосити чергові вибори", - наголосив О. Корнієнко.

До речі, якщо парламент не ухвалить зміни до Виборчого кодексу, то вибори до місцевих органів влади будуть проходити за його чинною редакцією.

О. Корнієнко нагадав про досягнуту свого часу домовленість Центральної виборчої комісії та Міністерства регіонального розвитку, що ЦВК оголосить перші вибори в ОТГ одночасно з черговими виборами до місцевих органів влади.

Для усунення технічних неузгодженостей, Зеленський відкликав з Ради постанову про призначення місцевих виборів, інформує "Українська правда".

92 запитів за 0,283