Згадали теплим словом Івана Миколайчука

today 15.06.2021 query_builder 16:10 remove_red_eye 159 bookmarks Новини

Сьогодні 80 років від дня народження Івана Миколайчука. На Буковині, у селі Чортория Кіцманського району, сьогодні проходить вже традиційний фестиваль «На гостини до Івана». Адже він все життя мріяв накрити п’ятикілометровий стіл для односельців із їжею та напоями. Безмежно популярний, талановитий, безсоромно харизматичний Іван Миколайчук став символом українського поетичного кіно. На його честь називали астероїди, ним захоплювались найвідоміші люди планети.

15 червня 2021 року в Україні відзначатимуть 80 років від дня народження Івана Миколайчука. Чому важливо приділити увагу цій події на державному рівні?

На батьківщині актора розповідають, що після смерті митця, туди вперше прилетіли зимувати лебеді, й тепер це повторюється з року в рік. Пташок так і називають «Івановими» та завжди ними опікуються. Люди вірять, що це його душа повернулася на рідну землю.

… 34 ролі, серед яких у таких шедеврах як «Тіні забутих предків», «Білий птах із чорною ознакою», «Пропала грамота», дев’ять сценаріїв, дві режисерські роботи за лише 46 років життя. Якби Івана Миколайчука так швидко не забрала невиліковна хвороба, то українське кіно було б зараз зовсім іншим.

Колись режисер і друг Сергій Параджанов сказав: «Я не знаю більш національного, більш народного генія… До нього це був Довженко».

Сьогодні на його могилі на Байковому цвинтарі панахиду відслужив отець Ярослав, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці (с. Забір'я), поділилась спогадами про митця Раїса Недашківська, авторський вінок роботи Зої Ружин ліг до могили видатного українця.

92 запитів за 0,291