Зі святим Миколаєм щиро вітаємо, приємних сюрпризів усім ми бажаємо

today 19.12.2021 query_builder 09:04 remove_red_eye 255 bookmarks Новини

19 грудня в церковному календарі – день святителя Миколая Чудотворця. Це одне з найулюбленіших свят православних християн. Навряд чи є хоча б одна людина в Україні, яка не чула про святого Миколая. Його ікони є в багатьох оселях. Сьогодні він знаний, перш за все, своїми подарунками, які кладе під подушку слухняним дітям. А ось насправді він був відданим проповідником християнської релігії. Своїми молитвами святий Миколай здійснив чимало чудес. Він також вважається захисником всіх несправедливо засуджених, ображених, мандрівників і бідняків, дізнаємося із сайту ТСН.

Народився Миколай в сім’ї заможних християн грецького походження в кінці III століття нашої ери. Жив в місті Патара (провінція Лікія). З дитинства він був дуже набожним та добрим. Завдяки батькам Миколай здобув хорошу на той час освіту, вмів писати та читати (що вважалося вкрай рідкісним явищем).

Рідного дядька святого також звали Миколаєм, він був Патарським єпископом. Побачивши, що племінник показує любов до християнства, призначив його спочатку читцем, а потім і священником. Коли відлучався у справах, то навіть залишав на племінника єпархію.

Миколай втратив своїх батьків в досить молодому віці. Після їх смерті він отримав великий спадок, який майже весь роздав біднякам. Бог нагородив святого здатністю творити чудеса і надзвичайною харизмою за відданість Божому Слову. Наприклад, двічі під час паломництва у далекі краї на кораблі, Миколай зміг заспокоїти шторм.

Досить цікава історія про родину з трьома бідними доньками. Вони не мали приданого, а тому не могли вийти заміж. Таємно Миколай підклав їм у будинок мішечки із золотом і вони знайшли собі чоловіків.

Коли правителями Римської імперії були Діоклетіан та Максиміліан, на землях поширювалося жорстоке ставлення до християн. Священника Миколая кинули за ґрати, де він продовжував навертати на свою віру вже ув'язнених. Після того, як намісником став Ліциній, ставлення до християн поліпшилося. Тоді Миколая і звільнили.

У часи життя Миколая єпископами ставали лише шановані серед народу люди. Святий мав досить великий авторитет завдяки своїй порядності і добрим вчинкам. Коли в місті Мира помер єпископ, на його місце запропонували саме Миколая. Так він і став єпископом Мирійським.

На цій посаді святий займався знищенням храмів ідолопоклонників, брав участь в обрядах вигнання демонів. Також був на Першому Вселенському Соборі 325 року. Там були створені основні церковні закони. Перебуваючи на посаді, Миколай залишався добрим другом для своїх прихожан. До святого йшли зі своїми проблемами, для вирішення суперечок. Смерть прийшла до святого Миколая 342 року.

Українці здавна шанували святого Миколая. Особливо популярне це свято в дітей, які чекають від дідуся подарунків під подушку. Напередодні 19 грудня дівчатка та хлопчики пишуть святому листа, в якому згадують, що хочуть отримати. Вважається, що лише добрі та слухняні діти отримують подарунок. А от нечемним Миколай приносить різочку. Тому діти намагаються весь рік добре себе поводити, щоб не розсердити святого.

19 грудня, в день Миколи, обов’язково ходили до церкви. Там потрібно помолитися перед іконою святого, щоб він допоміг пережити всі негаразди. Зазвичай наші предки в цей день проводили ярмарки та вечорниці.

Талісманом людей, народжених 19 грудня, є яшма – це символ тепла, творчої сили, світла. Вона дарує своєму власнику стійкість під час біди, мудрість та силу бачити майбутнє.

Сьогодні все ще триває Різдвяний піст, тому не можна їсти жирну їжу, м’ясо, яйця. В день святого Миколая заборонялося давати в борг. Також не можна було прати, шити, займатися ремонтом. В день святого Миколая не відмовляйте в допомозі тим, хто її попросив, адже святитель був захисником скривджених. Утримайтеся від сварок з друзями, родичами і просто близькими людьми, інакше наступного року будуть погані стосунки. Не можна в день святого Миколая сварити дітей.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо з’явився іній, урожай наступного року буде дуже гарним;

яка на день святого Миколая взимку погода, таку слід чекати і на літнього Миколу (22 травня);

19 грудня йде сніг – буде гарний урожай пшениці, а якщо дощ – то вродять капуста й огірки;

якщо в день святого Миколая ясно і холодно, влітку буде хороший врожай;

скільки на Миколу снігу, стільки влітку виросте трави;

якщо 19 грудня холодна погода, такою буде вся зима, а якщо тепла, то сильних морозів можна не чекати.

Фото ыз сайту ТСН

92 запитів за 0,271